Eleştirmenlerin beğenmediği bir film daha Netflix’te zirveye çıktı
 1. Anasayfa
 2. Sinema

Eleştirmenlerin beğenmediği bir film daha Netflix’te zirveye çıktı

0

2022 yapımı gerilim filmi Mindcage, Netflix’in Global Top 10 listesinde en çok izlenenler arasında yer aldı. Filmin Rotten eleştirmen puanı oldukça düşük… Peki, Mindcage filminin konusu ne? İşte filmle ilgili detaylar

2022’de çıkan ve eleştirmenlerden olumsuz yorumlar alan gerilim filmi Mindcage, geçen hafta Netflix’in Global Top 10 listesine girdi. Film, taklitçi bir katilin saldırısına uğrayan ve hapisteki seri katil olan Artist’ten yardım isteyen iki dedektifi konu alıyor. Filmin kadrosunda Martin Lawrence, Melissa Roxburgh, John Malkovich, Robert Knepper, Jacob Grodnik ve Aiden Turner gibi isimler bulunuyor.

MINDCAGE FİLMİ KONUSU NEDİR?


Filmin konusu şöyle: Dedektifler Jake Doyle ve Mary Kelly, taklitçi bir katil saldırıya geçtiğinde, hapisteki Artist adlı seri katilden yardım isterler. Mary, The Artist’in zeki ama sapkın ruhunda ipuçları ararken, Jake ile birlikte şeytani bir kedi-fare oyununa çekilir ve The Artist ile taklitçisinden bir adım önde olmak için zamana karşı yarışırlar.Mindcage, 22-28 Ocak haftasında Netflix’te en çok izlenen 2. İngilizce film oldu. Zirvenin ilk sırasında yine eleştirmenlerin çok tutmadığı Uçuk Bir İş adlı film var.

Rotten Eleştirmen Puanı Yüzde 18

Mindcage, Aralık 2022‘de sinemalarda gösterime girmişti. O dönem de eleştirmenlerden düşük puanlar alan filmin eleştiri derleme sitesi Rotten’daki eleştirmen puanı da sadece yüzde 18. Filmin seyirci puanı ise daha yüksek ve yüzde 66

Eleştirmenler, Mindcage’in çoğunlukla seri katil klişeleri ve sıkıcı diyaloglarla dolu, tanıdık bir hikayeye sahip, akılda kalıcı olmayan bir gerilim filmi olduğu yönünde görüş bildirmiş.
Aynı doğrultuda, eleştiriler genellikle filmi, Kuzuların Sessizliği gibi eski klasiklerden ve 1990’ların Seven ve Fallen gibi diğer seri katil filmlerinden fazla esinlendiği için eleştiriyor. Ancak, bazı eleştirmenler de Mindcage’deki perfomansı nedeniyle John Malkovich’i övüyor.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir