Erling Haaland, Popüler Mobil Oyun Clash of Clans’a Geldi! [Video]
 1. Anasayfa
 2. Oyun

Erling Haaland, Popüler Mobil Oyun Clash of Clans’a Geldi! [Video]

0

 

Manchester City takımının golcü oyuncusu Erling Haaland, Clash of Clans oyununa oynanabilir karakter olarak dahil oldu. Haaland bu anlamda bir ilke imza attı.

Önemli rakipleri sık sık gerçek dünyadaki yıldızların popülerliğinden faydalanacakları etkinlikler düzenlerken Clash of Clans ise bu topa girmemeyi tercih etmişti. Bu kararını değiştiren Clash of Clans, topa girmek için ideal ismi de buldu: Manchester City’nin yıldız golcüsü Erling Haaland. Futbol temalı yeni etkinlik boyunca Barbar Kralı adlı karakterin yerini ünlü futbolcu alacak. 

Clash of Clans oyuncuları, Norveçli süper yıldızı oyunda kullanabilecekleri gibi Haaland’ın köyünü de yağmalayıp yerle bir edebilecekler. Bu ilgi çekici ortaklığın ilginç yanı ise Clash of Clans’a teklifi götürenin bizzat Haaland olması. 

10 yıldır oynuyormuş

Haaland, 10 yıldır Clash of Clans oyuncusu ve oyunun geliştiricisi olan Finlandiyalı Supercell ile iş birliği için de ilk adımı kendisi attı. Supercell de elbette ki böyle bir fırsatı kaçırmadı. Clash of Clans Genel Müdürü Stuart McGaw, “Erling Haaland’ın oyunumuzun hayranı olduğunu ve bizimle partnerlik yapmak istediğini duyduğumuzda bu gerçekten rüya senaryo oldu.” ifadelerini kullanarak bu durumun altını çizdi.

Daha çocuk yaşlarda Clash of Clans oynamaya başlayan Haaland, “Oyunun uzun zamandır büyük hayranıyım ve hakkında her şeyi biliyorum, o yüzden oyunda bir karakter olarak yer almak epey havalı.” ifadelerini kullandı. 

Haaland sezonu yarın başlayacak ve 31 Mayıs’a kadar devam edecek. 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir