Katlanan telefonlar için yeni Gmail hazır: İşte yenilenen arayüz
 1. Anasayfa
 2. Google Gmail ve Inbox

Katlanan telefonlar için yeni Gmail hazır: İşte yenilenen arayüz

0

 

Google, katlanabilir telefonlar için Gmail başta olmak üzere uygulamalarını optimize etti. Katlanan telefonlar için yenilenen Gmail, iki bölmeli düzene sahip ancak yenilikler bununla sınırlı değil.

 

Google’ın katlanan telefonlar ve tabletler için yeni güncellemesi Gmail, Meet ve Chat uygulamalarını kapsıyor. Yeni düzen, kullanıcıları gelen kutuları ile e-postaları arasında geçiş yapma zahmetinden kurtarırken çoklu görevleri kolaylaştırıyor.

İki bölmeli düzen


Samsung Galaxy Z Fold 4 gibi katlanan telefonlar için optimize edilen yeni Gmail, gelen kutularını sol yanda gösterirken açılan e-postayı sağ yanda gösteriyor. Belli e-postaya ulaşmayı kolaylaştıran arama işlevine gelen kutusunun üzerinden erişiliyor. Yeni e-posta oluşturma butonu da sol bölmede yer alıyor.
Çoklu görev kolaylaştı

Yeni arayüz, Gmail ile sınırlı değil; Google Meet ve Chat için de güncelleme söz konusu. Kullanıcılar, artık pencere boyutlarını ayarlamak zorunda kalmadan uygulamalar ve hizmetler arasında kolayca geçiş yapabiliyor.

Büyük ekranlı cihazlar için (tabletler öncelikli) özel olarak tasarlanmış işletim sistemi olan Android 12L, kullanıcıya bir bakışta daha fazla bilgi alabildiği dikey bölünmüş bildirim paneline sahip. Ayrıca görevler arasında geçiş yapmayı ve uygulamaları açmayı kolaylaştıran bir görev çubuğu içeriyor.

Kaynak: https://workspaceupdates.googleblog.com/2023/02/release-notes-02-24-2023.html 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir