İzlenmeleriyle rekor kıran Netflix dizisi iptal mi ediliyor?
 1. Anasayfa
 2. Sinema

İzlenmeleriyle rekor kıran Netflix dizisi iptal mi ediliyor?

0

Witcher 3. sezonu Netflix izleyicileri tarafından beğenilmedi. İlk iki sezona kıyasla düşük puan alan dizi için iptal çağrıları yapılıyor.

Son zamanlarda şifre paylaşım yasağıyla gündemde olan Netflix, sevilen dizilerinden bazılarını gözden geçiriyor olabilir. İlk olarak 2019 yılında gösterime giren ve ilk iki sezonuyla büyük beğeni toplayan The Witcher dizisi, üçüncü sezonuyla eleştirilerin odağında.

Netflix izleyicilerinin hedefinde The Witcher 3. sezonu var

Haziran ayının sonunda gösterime giren Witcher 3. sezonu izleyiciler tarafından beğenilmemiş gibi görünüyor. Rotten Tomatoes’taki profesyonel eleştirmenlerden yüzde 77 onay almış olsa da, izleyici puanı yüzde 22 gibi olduk düşük bir seviyede.

Sosyal medyada yapılan paylaşımlarda ise yüzlerce izleyici ilk iki sezona yakışmayan bir üçüncü sezon izlediklerini ifade etti. Paylaşımlarda 3. sezonun hem sıkıcı hem de ilgisiz şekilde hazırlandığına vurgu yapıldı. Hatta bazı kullanıcılar dizinin iptal edilmesini istedi.

Eleştirmenler yeni sezonda karmaşık bir hikaye anlatımı olduğundan ve ayrıca senaryonun kötü yazılmasından şikayetçiydi. Bazı izleyiciler, dizinin kitap ve oyunlardaki olayları değiştirmesini de eleştirdi. Ancak sezonun sevilen tarafları savaşları, kostümleri ve politik olayları oldu.

İzleyicilerine tepkilerine rağmen The Witcher, 30 Temmuz’da sona eren haftada bir numaraya yerleşerek Netflix’in en çok izlenen dizilerinden biri olmaya devam etti. Ayrıca üçüncü sezon, dizinin başrol oyuncusu Henry Cavill’in de son sezonu oldu. Geralt karakterini yeni sezonlarda Liam Hemsworth canlandıracak.

Geçtiğimiz ayın en popüler Netflix yapımları şu şekildeydi:

 1. The Witcher: 3. sezon
 2. The Lincoln Lawyer: 2. sezon
 3. Tom Segura: Sledgehammer
 4. Is It Cake?: Is It Cake, Too?
 5. Black Mirror: 6. sezon
 6. The Witcher: 1. sezon
 7. The Witcher: 2. sezon
 8. The Lincoln Lawyer: 1. sezon
 9. Suits: 1. sezon
 10. Our Planet: 2. sezon

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir