Instagram’a Gelecek Yeni Özellikler Açıklandı – 2022
 1. Anasayfa
 2. Mobil

Instagram’a Gelecek Yeni Özellikler Açıklandı – 2022

0

Instagram’a Gelecek Yeni Özellikler Açıklandı: Gruplara Özel Profiller, BeReal’den ‘Araklama’ Özellikler ve Dahası…

Meta, Instagram’a gelecek yepyeni özellikleri duyurdu. Şu an için test aşamasında olan özellikler, yakın bir gelecekte tüm kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Dünyanın en popüler çevrimiçi fotoğraf ve video paylaşım platformlarından Instagram için yepyeni özellikler açıklandı.

Meta’nın internet sitesindeki bir blog gönderisinde duyurulan yeni özellikler, kullanıcı deneyimini olumlu anlamda etkileyecek gibi görünüyor. Gelin hep birlikte Instagram’ın yeni özelliklerine yakından bakalım.

Instagram’daki “Grup Profilleri” işte böyle görünecek

Instagram’ın üzerinde çalıştığı yeni özelliklerden bir tanesi, “Grup Profilleri” olarak karşımıza çıktı. Yeni bir profil türü olarak karşımıza çıkan özellik, kullanıcıların yalnızca ilgili grup sohbetindeki kişilerin görebileceği gizli profiller oluşturabilmesini sağlayacak. Oluşturulacak grup profilinden paylaşılacak hikaye ve gönderiler, yalnızca o grupta bulunan kullanıcılar tarafından görüntülenebilecek. 

“Sen de Ekle” hikayelerine bir arkadaşınızı davet edebileceksiniz!

Instagram, geçtiğimiz yıl Sen de Ekle isimli bir hikaye özelliğini kullanıcıların hizmetine sunmuştu. Bu özellik, bir tema üzerinden kullanıcıların ortak paylaşımlar yapabilmesini sağlıyordu. Yapılan son çalışmalarla bu özelliğin kapsamı genişletildi. Kullanıcılar artık Sen de Ekle paylaşımlarına bir arkadaşlarını davet edebilecekler.

Instagram’ın üzerinde çalıştığı bir diğer özellik de “Ortak Koleksiyonlar” olarak karşımıza çıktı. Adından da anlaşılabileceği üzere bu özellik, birkaç kişinin bir araya gelerek, ortak koleksiyonlar oluşturmasını sağlayacak. Ortak Koleksiyonlar özelliği, Grup Profilleri özelliğinin bir parçası olarak kullanıma sunulacak.

Instagram’ın özellik araklamaya başlayacağı yeni platform belli oldu: BeReal!

Instagram’ın duyurduğu son yeni özellik “Candid” olarak açıklandı. Özel bir hikaye modu olan Candid, iki kullanıcının birlikteykenki hikayelerini paylaşmasını içerecek. Günlük bildirimler alan kullanıcılar, birbirleriyle çekildikleri fotoğraf veya videoları hikaye olarak paylaşacaklar. Bu özellik, son dönemlerde giderek popüler hale gelen sosyal medya platformu BeReal‘de bulunuyordu. Böylelikle Instagram, TikTok’tan sonraki rakibinin de kim olduğunu ortaya koymuş oldu. Bundan sonra BeReal‘deki özellikleri, Instagram’da daha çok görmeye başlayabiliriz.

 
Kaynak:https://about.fb.com/news/2022/12/sharing-features-on-instagram-notes-group-profiles-and-more/ 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir