Instagram İçerik Üreticileri ‘Öneriler’ Kılavuzunu Yayınladı
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

Instagram İçerik Üreticileri ‘Öneriler’ Kılavuzunu Yayınladı

0

 

Instagram, “Her Paylaştığım Keşfet’e Düşsün” İsteyenler İçin Rehber Yayınladı

Instagram, içerik üreticilerinin nasıl daha fazla Keşfet sayfasına düşebileceği konusunda yardımcı olması için yönergeler barındıran detaylı bir kılavuz paylaştı.

Sosyal medya içerik üreticiliği belki de 21. yüzyılın en popüler mesleklerinden biri haline geldi. Her ne kadar insanlar sosyal medyada içerik üretip para kazanmanın kolay olduğunu düşünse de aslında günümüzde popüler olmak gerçekten zor.

Ancak imkânsız değil. Instagram, tam da bu konuyla alakalı yeni bir blog yazısı yayınladı. Yayınlanan yazıda Instagram, önerilenler kısmına nasıl daha kolay bir içerik üreticilerinin şekilde çıkabileceğini anlattığı bir kılavuz hazırlamış, gelin detaylarına ufaktan bir bakalım.

Instagram’da Keşfet sayfasına çıkmanın yolu nedir?

Instagram, paylaştığı blog yazısında detaylı bir şekilde nasıl keşfete düşebileceğinizi adım adım anlatmış. Biz de oradaki önerilerden en öne çıkanları bir özet halinde sizlere sunuyoruz. Instagram önerilerine çıkabilmek için öncelikle buna uygun olmanız gerekiyor. Instagram önerilerine uygun olmak için:

 • Şiddet içeren içerikler,
 • Tütün veya muadili ürünlerin tüketildiği içerikler,
 • Cinsel içerikli içerikler gibi Instagram’ın kurallarına uymayan içerikler üretmemeniz gerekiyor.

Hatta sayfanızda çok fazla Instagram kurallarını ihlal eden içerik varsa ne kadar takipçiniz olursa olsun Keşfet sayfasına çıkmaya uygun olmazsınız. Instagram’ın Keşfet sayfasına çıkabilmek için ne tür içerikler üretmeniz gerektiğini merak ediyorsanız, Instagram bu yazısında ona da detaylıca değinmiş. Keşfet sayfasında yer alabilmek için:

 • Orijinal içerikler paylaşmanız, (daha önce Instagram’da paylaşılmamış)
 • Orijinal Reels’ler çekmeniz, (telefon ekranına uygun, yüksek çözünürlüklü, yaklaşık 90 saniye uzunluğunda, ilk 3 saniyede izleyiciyi kitleyebilecek, başka uygulamalardan alınmamış Reels’ler)
 • Uygun anahtar kelimeler (insanların Instagram’ın arama kısmında aratabileceği) girmeniz gerekiyor.
Bütün bunları uyguladığınızda eğer bir içerik üreticisi değilseniz olmaya başlayabilir, eğer bir içerik üreticisiyseniz kendinizi çok daha fazla geliştirebilirsiniz. Siz ne düşünüyorsunuz?
 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir