Instagram Profillerine Müzik Ekleme Özelliği Geldi: Nasıl Kullanılacağını Adım Adım Anlattık
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

Instagram Profillerine Müzik Ekleme Özelliği Geldi: Nasıl Kullanılacağını Adım Adım Anlattık

0

 

WhatsApp, Instagram profilinize istediğiniz şarkıyı eklemenizi sağlayan bir özelliği ülkemizde kullanıma sunmaya başladı. Biz de belli kullanıcılarda yer alan bu özelliğin nasıl kullanıldığını sizler için anlattık.

Her gün yeni özellikleriyle karşımıza çıkan Instagram, şimdi de kullanıcıları çok sevindirecek bir yeniliği ülkemizde kullanıma sunmaya başladı. Yeni özellik, platformdaki kullanıcıların profillerine istedikleri müzikleri eklemesine olanak tanıyor.

MySpace gibi eskiden popüler olan platformlarda gördüğümüz şeyleri günümüze taşıyan bu özelliğin test edildiği aslında birkaç ay önce ortaya çıkmıştı. Şimdi ise ülkemizde de kullanılmaya başladığı görüldü. Gelin hep beraber özelliğin nasıl kullanıldığına ve profillerde nasıl göründüğüne birlikte bakalım.

Instagram profiline nasıl müzik eklenir?

Önce ‘Profili Düzenle’ kısmına giriyoruz

Profile müzik ekleme özelliği oldukça kolay. Öncelikli olarak uygulamadan profilinize girmelisiniz. Bunun ardından ise ‘Profili Düzenle’ kısmına basarak adınız, kullanıcı adınız gibi bilgilerin yer aldığı bölüme ulaşmanız gerekiyor.

Burada yer alan ‘Müzik’ bölümüne girdikten sonra istediğimiz şarkıyı seçebiliyoruz

Sonrasında, eğer özellik sizin için de gelmişse ‘Bağlantılar’ bölümünün alt tarafında ‘Müzik’ diye bir bölümün yer aldığını göreceksiniz. Yan tarafında ‘Profiline müzikler ekle’ yazan bu kısma girdiğinizde ise istediğiniz şarkıyı seçip profilinize ekleyebiliyorsunuz.

Açıklama da ekleyebileceğimiz bu özellik, profilde böyle görünüyor

Ayrıca bir şarkıyı seçtikten sonra isterseniz altına maksimum 40 karakterlik bir açıklama eklemeniz de mümkün. İşlemi tamamladığınızda belirlediğiniz şarkı, eklediyseniz açıklamasıyla birlikte biyografi kısmının alt tarafında yerini alıyor.

Son olarak Instagram’ın üzerinde çalıştığı yeni özelliğin, şimdilik belli kullanıcılarda yer aldığını; yani herkeste bulunmadığını da eklemeden geçmeyelim.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir