Yüzlerce Saat Başından Kalkamayacağınız Bitmek Bilmeyen Oyunlar
 1. Anasayfa
 2. Oyun

Yüzlerce Saat Başından Kalkamayacağınız Bitmek Bilmeyen Oyunlar

0

Kimi zaman bir oyuna saatlerinizi harcamamak istersiniz. Biz de sizler için başından kalkamayacağınız uzun soluklu oyunları listeledik.

Oyun oynayan insanlar genellikle ikiye ayrılır, rekabetçi oyunları sevenler ve hikayeli oyunları sevenler. İlk kategoriye dahil olan oyuncular genellikle LoL, Valorant, CS:GO ve benzeri oyunları uzun yıllar boyunca oynarlar. Diğer kategorideki oyuncularsa ağırlıklı olarak tek kişilik hikayeli oyunları tercih ederler ve kendilerini uzun soluklu bir maceranın akışına bırakırlar.

Tabii ki bu oyunların bazıları kısa bazılarıysa sanki bitmemesi için özel olarak tasarlanmış gibi uzundur. Biz de uzun soluklu oyunlarda saatlerini geçirmek isteyen oyuncular için bir liste hazırladık. İsterseniz lafı çok da uzatmadan listemize geçelim.

Not: Aşağıdaki oyunların bitirme süreleri HowLongToBeat üzerindeki verilerden alınmıştır. Oyunu oynama şeklinize göre bu süreler daha da uzayabilir.

Bir dönemin efsanelerinden: Mass Effect Legendary Edition

 • Bitirme Süresi: Ana hikaye 59 saat – %100 135 saat

Mass Effect Legendary Edition, bir dönemin en sevilen Aksiyon RPG oyunlarından bazıları olan Mass Effect üçlemesinin birleştirilmiş hali olarak karşımıza çıkıyor. 3 oyunun ana hikayesi toplam 59 saatte biterken tüm yan görevleri yapıp galaksiye barışı getirmeniz ise yaklaşık 135 saat sürüyor.

Bitmek bilmeyen canavarlar silsilesi: Monster Hunter World

 • Bitirme Süresi: Ana hikaye 48 saat – %100 393 saat

Tek başınıza ya da arkadaşlarınızla saatlerce canavar avlayabileceğiniz Monster Hunter World’de eğer tüm canavarları avlamak ve tabiri caizse oyunun suyunu sıkmak isterseniz 393 saatinizi bu oyunla geçirmeniz gerek.

Nasıl olduysa “Yılın Oyunu” ödülüne aday olmuştu: Xenoblade Chronicles 3

 • Bitirme Süresi:  Ana hikaye 61 saat – %100 168 saat

The Game Awards’ın en çok tartışılan oyunu olan Xenoblade Chronicles 3, her nasıl olduysa yılın oyunu olmaya aday olmuştu. Asya bölgesi dışında çok az bir oyuncu kitlesine sahip olan bu oyun, yine JRPG severlerin saatlerde severek oynayacağı oyunlardan birisi.

Orta Çağda şövalye olma yolunda adım adım ilerleyin: Kingdom Come: Deliverence

 • Bitirme Süresi: Ana hikaye 41 saat – %100 129 saat

Orta çağda sıradan bir demircinin oğluyken (ama aslında değilsiniz) bir anda köyünüzün saldırıya uğraması sonucu büyük bir lordun himayesine girdiğiniz ve hem ülkenizi kurtarmak hem de onurlu bir şövalye olmak için çabaladığınız Kingdom Come, özellikle dövüş mekanikleri ve RPG öğeleriyle sonuna kadar sıkılmadan oynayacağınız bir oyun.

The Elder Scrolls III: Morrowind

 • Bitirme Süresi: Ana hikaye 44 saat –  %100 331 saat

Eğer Skyrim’i beğendiyseniz ve benzerini oynamak istiyorsanız o zaman Morrowind tam olarak size göre. Oyun 2002 yılında çıkmasına rağmen bugüne kadarki en büyük açık dünyalardan birisine sahip. Zamanına göre çok gelişmiş bir oyun olsa da optimizasyon sorunlarını modlarla çözecek ve grafikleri dert etmeyecek biriyseniz Morrowind’e kesinlikle bir şans vermelisiniz.

Dinozorlar ve robot dinozorlarla uzun saatler geçirebilirsiniz: ARK: Survival Evolved

 • Bitirme Süresi: Ana hikâye 55,5 saat – %100 524 saat

2017 yılında yayınlanan ve sıradışı yapısıyla dikkat çeken ARK, kelimenin tam anlamıyla sizi hiçliğin ortasına bırakarak dinozorlarla dolu bir adada hayatta kalmanızı istiyor. Oyunu baştan sona tek başınıza bitirmek isterseniz de 524 saatinizi dinozorlara ayırmanız gerekiyor.

Şimdiye kadar ki en iyi açık dünya oyunlarından birisi olarak görülüyor: Legend of Zelda: Breath of The Wild

 • Bitirme Süresi: Ana hikaye 50 saat – %100 189 saat

Her ne kadar sadece Nintendo Switch üzerinde oynanabilir olsa da Legend of Zelda serisinin son oyunu olan Breath of The Wild, çıktığı ilk günden beri hemen hemen herkes tarafından fazlasıyla çok sevildi. Oyunun 189 saatte tamamen bitirseniz bile nefes kesen manzaraların tadını çıkarmak için oyunda onlarca saat daha geçirebilirsiniz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir