Netflix Dizisi Şahmaran’a Sosyal Medyadan Gelen İlk Tepkiler: Adana’da Geçen Twilight mı Olur?
  1. Ana Sayfa
  2. Sinema

Netflix Dizisi Şahmaran’a Sosyal Medyadan Gelen İlk Tepkiler: Adana’da Geçen Twilight mı Olur?

0

Netflix’in başrolünde Serenay Sarıkaya’nın yer aldığı yeni yerli dizisi Şahmaran yayınlandı, izleyeciler Twitter’da görüşlerini paylaştı. Dizinin IMDb puanı da belli oldu.

 

Netflix’in 2023’teki ilk yerli dizisi Şahmaran, 20 Ocak’ta 8 bölümünün tamamıyla yayın hayatına başladı. Romantizm, dram ve gizem ögelerini fantastik ögelerle birleştiren dizi, mitolojinin belki en popüler hikayelerinden birini merkez alıyor, olaylar bu hikayenin ekseninde ve modern bir şekilde işleniyor. 

Serenay Sarıkaya’nın Şahsu karakterini canlandırdığı dizide Burak Deniz (Maran) ve Mer Ramazan Demir de rol alıyor. Ayrıca Şahmaran’ın yönetmenliğini TV’de Suskunlar ve dijitalde Yarım Kalan Aşklar dizileriyle adını duyuran Umut Turagay, senaristliğini ise yine suskunlar, Ezel ve Mucize Doktor projeleriyle tanınan Pınar Bulut yapıyor.

Şahmaran, IMDb’deki izleyici değerlendirmelerine göre ilk gününde 10 üzerinden 5,4 puan aldı:

Dizi hakkında Twitter’da paylaşılan bazı görüşler şöyle:

oya doğan

havva

zehra

Elbette sevmeyenler ve hem diziyi hem de Netflix’i eleştirenler vardı:

burcu kurt

deniz kestane

Dizinin afişinin de esinlendiği eser kadar incelikli işlenmediği de söyleniyor:

baruhan

Şahmaran fragmanı:

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap