Google’ın yapay zekası, “çöp siteler” konusunda sınıfta kaldı
 1. Anasayfa
 2. Yapay zeka

Google’ın yapay zekası, “çöp siteler” konusunda sınıfta kaldı

0

Yakın gelecekte internet üzerindeki tüm aramaları yapay zeka algoritmaları yapacak ancak şimdilik yapay zeka yeterince olgunlaşamamış durumda. Zira Google’ın yapay zekalı arama denemeleri pek de iç açıcı değil.

Google, yapay zekanın arama motoru olarak kullanılma ihtimalinden son derece rahatsız ve bu devrimin mağduru olmamak için kendisi, arama motorunu yapay zekayla çalıştırmak için çabalıyor. Ancak sonuçlar şimdilik pek başarılı değil gibi görünüyor.

Google’ın ABD’deki bir grup kullanıcıyla yaptığı testin sonuçlarına göre yapay zeka, spam/çöp içeriği kaliteli içerikten ayırt etmek konusunda son derece başarısız ve uzun arama sonuçları listelerinin en tepesinde dolandırıcı/hacker siteleri belirebiliyor.

Bazı dolandırıcılar, Google’ın arama motorundaki negatif puanlamadan etkilenmemek için sürekli yeni ve nötr puanlı web siteleri açarak, arama motorlarını bu şekilde kandırmaya çalışıyorlar. Ne yazık ki yapay zeka da bu tuzağa düşüyor ve tamamen dolandırıcılık amacıyla açılmış, içi boş, spam siteleri arama sonuçlarının üst sıralarına çıkarıyor.

Elbette bunlar henüz ilk denemeler ancak yapay zeka ile internette bilgi aramak için onun internet dolandırıcılarını tanıyıp insan sarrafı olmasını beklememiz gerekecek.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir