ChatGPT’ye Dosya Yükleme Özelliği Geldi: Photoshop, Tarih mi Oluyor?
 1. Anasayfa
 2. Yapay zeka

ChatGPT’ye Dosya Yükleme Özelliği Geldi: Photoshop, Tarih mi Oluyor?

0

 

 

OpenAI, ChatGPT’ye kullanıcıları mest edecek yeni özellikler ekledi. Yapay zekâ aracı artık dosya yüklemeye izin verecek. Ayrıca birden fazla mod, artık tek bir sayfada kullanılabilecek.

Son dönemlerin en popüler yapay zekâ aracı ChatGPT, önemli bir yenilik aldı. Şu an için test aşamasında olan yeni özellik, kullanıcıların ChatGPT’ye dosya yüklemelerini mümkün kılacak. Böylelikle ChatGPT kullanıcıları için yepyeni bir dönem başlamış olacak.

OpenAI’ın ChatGPT Plus aboneleri için sunduğu yeni özellik, yapay zekâ aracına çağ atlatacak gibi görünüyor. Zira dosya yükleme özelliği, bu dosya üzerinde çalışılmasını, değişiklikler yapılmasını ve yeniden dışa aktarılmasını sağlayacak. Diyelim ki bir PDF dosyasını okumak ve bazı değişiklikler yapmanız gerekiyor. ChatGPT, bunu dakikalar içerisinde yapabilecek. Bizim verdiğimiz örneğin basit olduğuna bakmayın. Bu özelliğin dev veri tabanları için ne kadar etkili olduğunu düşünün.

Photoshop devri de sona eriyor!

ChatGPT Plus’ın dosya yükleme özelliği, beraberinde yeni bir entegrasyonu da getirdi. Kullanıcılar, OpenAI araçlarına artık tek bir sayfadan ulaşabilecekler. Yukarıdaki örnekte de görebileceğiniz üzere; ChatGPT’ye yüklediğiniz bir görseli, basit bir komutla DALL-E ile yeniden yapılandırabileceksiniz. Özellikle de görseller üzerinde çalışıyorsanız Photoshop gibi hizmetlere ihtiyacınız kalmayacak. Diyelim ki iki görseli birleştirmek istiyorsunuz. Söz konusu görselleri ChatGPT’ye yükleyin ve komutu verin. Bu işlem, saniyeler içerisinde tamamlanacak.

OpenAI, yeni özelliklerin ne beta kapsamdan çıkacağına ilişkin bir açıklama yapmadı. Ancak bu sürecin çok da uzaması beklenmiyor. Çok yakında tüm ChatGPT Plus aboneleri, yapay zekâ aracının yeni özelliklerini deneyimlemeye başlayacaklar gibi görünüyor.

 

Kaynak: https://www.theverge.com/2023/10/29/23937497/chatgpt-plus-new-beta-all-tools-update-pdf-data-analysis
 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir