Fiat’ın ikonik modeli yenilenecek: Elektrikli Panda geliyor
 1. Anasayfa
 2. Genel

Fiat’ın ikonik modeli yenilenecek: Elektrikli Panda geliyor

0

Fiat CEO’su Olivier François, elektrikli Panda modelinin 2023 yılında piyasaya çıkacağını açıkladı.

 

Fiat, geçtiğimiz aylarda 2027 yılına kadar tüm modellerinin elektrikli versiyonlarını piyasaya süreceğini açıkladı. Şirketin ikonik modellerinden biri olan Fiat Panda’nın elektrikli versiyonunun 2023 yılında tanıtılacağı duyuruldu.

Elektrikli otomobil furyası hızla büyümeye devam ediyor. Mercedes, BMW ve Volkswagen gibi firmalardan sonra diğer üreticiler de elektrikli araç için çalışmalarını hızlandırdı.

Fiat, Elektrikli Panda için çalışmalarını tamamladı

İtalyan otomobil devinin 10 farklı model ile kullanıcıların karşısına çıkacağı belirtiliyor. Modeller arasında yer alan Panda ve 500 dikkat çekiyor.

CEO Olivier François, “Dört yeni modelin tasarımı şimdiden netleşti. En az iki otomobil 2019’daki Centoventi konseptinden izler taşıyacak. Artık yeni bir dünyaya giriyoruz. Önümüzdeki beş yıl içerisinde her bölge için yılda bir yeni model piyasaya süreceğiz. Küresel olarak, geçmişte mücadele ettiğimiz ve global çapta yaygın olan araba yaratacağız.” ifadelerine yer verdi.

B segmentinde yeniden pazarda aktif olacaklarını belirten François, şimdilik sadece 500X ile piyasaya giriş yaptıklarını söyledi. François ayrıca, şirketin sadece 3.6 metre ile 4.5 metre arasında değişen kompakt modeller üreteceğinin altını çizdi.

 

Elektrikli modelleriyle Avrupa pazarına iddialı bir giriş yapacaklarını söyleyen François, “Her yeni modelde elektrikli versiyonları artıracağız ve bir noktadan sonra sadece elektrikli model üreteceğiz. Herkes için elektrikli araç mottosu ile çalışmalara başladık. Tüm segmentlerde elektrikli araç üretmek için yüksek maliyetli üretim tesisleri gerekiyor. 2027 yılına kadar bu konuda hazırlık yapıp sadece elektrikli araç üreten ilk kitlesel pazar markası olmayı hedefliyoruz.” dedi.

Yeni modelin 320 km menzil sunacağı belirtiliyor. 117 beygir motora ve 42 kWh bataryaya sahip olacağı paylaşılan bilgiler arasında yer alıyor. Bununla birlikte, Stellantis modelinin de 337 km menzil ve 136 beygir motor ile otomobil tutkunlarının beğenisine sunulacağı tahmin ediliyor.

Elektrikli Fiat Panda modeli hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Kaynak:https://2sleepylagoonter.info/car-news/new-cars/new-2023-fiat-electric-supermini-join-reborn-panda.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir