Windows 11 23H2 temiz kuruluma hazır: ISO dosyası çıktı
 1. Anasayfa
 2. Windows

Windows 11 23H2 temiz kuruluma hazır: ISO dosyası çıktı

0

 

 

Kısa süre önce yayınlanan Windows 11 23H2 sadece Windows Update aracılığı ile yüklenebiliyordu. Ancak artık ISO dosyası sayesinde bilgisayarlara sıfırdan da kurulabilecek.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde Windows 11 işletim sistemi için bugüne kadarki en büyük güncelleme olan 23H2 yayınlanmıştı. Söz konusu güncelleme şimdiye kadar sadece Windows Update aracılığı ile yüklenebiliyordu ancak artık durum değişti.

Microsoft geliştiricileri temiz kurulum yapmak isteyenler için yeni işletim sistemi sürümünün ISO görüntüsünü yayınladı. Microsoft’un resmi web sitesinde yapılan açıklamada şu ifadeler yer alıyor:

“Bu seçenek, Windows 11’i yüklemek için önyüklenebilir bir yükleme ortamı (USB sürücü, DVD) veya sanal bir makine (.ISO dosyası) oluşturmak isteyen kullanıcılar içindir. Bu ISO dosyası, kullanıcıların mevcut etkinleştirme anahtarını girmelerini gerektiren birçok sürümü içerir.”

 

Dosya boyutu 5.9 GB

ISO görüntüsünü indirmek için bu bağlantıda yer ala açılır menüdeki “Windows 11 (multi-edition ISO)” varyantını seçmeniz yeterli. Daha sonraki adımda işletim sisteminin dilini belirleyerek indirme işlemini başlatabilirsiniz. Türkçe ISO dosyasının boyutunun 5.9 GB olduğunu da belirtelim.

Kaynak: https://www.microsoft.com/software-download/windows11?utm_campaign=AdnanGuney.Com&utm_medium=referral&utm_source=adnanguney.com 


 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir