macOS Sonoma için tarih verildi: Bu ay yayımlanıyor!
 1. Anasayfa
 2. Genel

macOS Sonoma için tarih verildi: Bu ay yayımlanıyor!

0

Teknoloji devi Apple’ın kısa bir süre sonra tanıtacağı macOS Sonoma işletim sistemi için tarih verildi. Bu ay gelebilir!


Teknoloji devi Apple, kısa bir süre sonra gerçekleştireceği önemli lansman sebebiyle sıklıkla gündemimize taşınıyor. Dikkat çeken yeni detaylar, macOS Sonoma işletim sisteminin yayımlanacağı tarihin de çok uzak olmadığına işaret ediyor.

macOS Sonoma, bu ay karşımızda!


Apple’ın macOS için yayımladığı son güncellemelerin tarihlerini göz önünde bulundurduğumuzda, teknoloji devinin genellikle ekim veya kasım aylarını tercih ettiğini görebiliriz. Fakat son tevatürler, güncellemenin eylül ayı içerisinde yayımlanacağına işaret ediyor.

Apple’ın macOS Sonoma için yayımlamış olduğu son güncellemenin yapım numarası, ‘a’ harfi ile bitiyor. Bu durum, işletim sisteminin beta güncellemelerinin oldukça kısa bir süre önce tamamlandığına delalet ediyor.

Geçmişten bir örnekle; 2018 yılında yayımlanan macOS Mojave sürümü, ‘a’ harfi ile biten yapım numarasına sahip son güncellemeyi takiben eylül ayında kullanıcı deneyimine sunulmuştu. Benzer bir durumun Sonoma için de geçerli olabileceği, kuvvetlenen tahminler arasında yer alıyor.

Apple’ın Eylül ayı içerisinde sunmayı planladığı diğer güncellemeler arasında iOS 17, iPadOS 17, watchOS 10, tvOS 17 ve HomePod 17 de yer alıyor. Sonoma güncellemesinin bu seriye dahil edilebileceği kuvvetli bir ihtimal olsa da ekim ayına sarkma ihtimalinin de bulunduğunu belirtmiş olalım.

Peki, sizler bu konuyla ilgili olarak neler düşünüyorsunuz? Sizce macOS güncellemesi, bu ay kullanıcı deneyimine sunulabilir mi? Görüşlerinizi ve tahminlerinizi, bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

 

 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir