Disney Plus, Doctor Who’nun Yayın Haklarını Satın Alabilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sinema

Disney Plus, Doctor Who’nun Yayın Haklarını Satın Alabilir

0

Disney Dev Dizileri Platformuna Eklemeye Devam Ediyor: Doctor Who’nun Yeni Sezonu Disney Plus’ta Yayınlanabilir

Sevilen bilim kurgu dizilerinden biri olan Doctor Who’nun yeni sezonunun yayın hakları için Disney’in BBC ile bir anlaşma yapmak istediği iddia edildi. Anlaşma sağlanması durumunda Doctor Who, global olarak Disney+ üzerinden yayınlanacak.

Bilim-kurgu dizilerinin en sevilenlerinden biri olan Doctor Who’nun 14. doktoru için onlarca söylenti vardı. Dizinin yeni doktorunun ve başrolünün kim olacağı epey merak konusuyken birkaç ay önce yeni doktorun Netflix’in popüler dizisi Sex Education ile kariyerinde büyük bir yükseliş yaşayan Ncuti Gatwa olacağı açıklanmıştı.

Yapımcılığını BBC’in üstlendiği Doctor Who’nun hayranlarını sevindirecek bir gelişme yaşandı. Geçtiğimiz aylarda yayın hayatına başlayan ve kaliteli içerikleriyle ön plana çıkan çevrimiçi içerik platformu Disney Plus’un kütüphanesine yeni bir Doctor Who serisi ekleyerek yayın hizmetini daha da güçlendirmek istediği belirtildi.

Disney, BBC ile anlaşma yapmaya çalışıyor

Disney ve BBC’ye yakın kaynakların Bloomberg’e yaptığı açıklamalar sonrasında yeni bir Doctor Who dizisinin yayın haklarını almak için Disney ve BBC arasında yapılacak herhangi bir anlaşmanın henüz erken aşamada olduğu söylendi. Bu nedenle herhangi bir anlaşmaya varılacağı garanti değil. İki şirket arasında bir anlaşmaya varılabilirse, uzun süredir devam eden bilim kurgu dizisi, gelecek sezonunu BBC’nin yanı sıra küresel olarak Disney+‘ta da
Bu ortaklık anlaşması hakkında ne BBC ne de Disney herhangi bir açıklama yapmadı. 2005 yılında yayın hayatına başlayan Doctor Who, 13. Sezonu ve Doctor Who: Flux adıyla HBO Max’te yayınlanmaya devam ediyor. 
 
Kaynak:https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-07-21/disney-is-in-talks-with-the-bbc-to-stream-doctor-who-series

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap