Samsung Internet tarayıcısına görüntüdeki metni kopyalama özelliği eklendi
  1. Ana Sayfa
  2. Yazılım veDonanım

Samsung Internet tarayıcısına görüntüdeki metni kopyalama özelliği eklendi

0

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, mobil internet tarayıcısının kullanıcı deneyimi iyileştirmeye devam ediyor. Popüler uygulamaya bu kez görüntüdeki metni kopyalama özelliği dahil edildi.

Samsung, mobil internet tarayıcısını geliştirme çalışmalarına devam ediyor. Güney Koreli şirket Samsung Internet v18’in beta sürümünü yayınladı. Yeni sürüm kullanıcı deneyimini iyileştirmeye odaklanan bazı yeni özellikler içeriyor.
Samsung Internet tarayıcısı artık görüntülere gömülü metinlerin çıkarılmasına izin veriyor. Kullanıcılar yeni sürümle birlikte resimlerdeki metinleri seçip kopyalayabildikleri gibi çevirme ve paylaşma olanağına sahip olacaklar. Ancak cihaz konusunda bazı sınırlamalar var.

 

One UI 4.1.1 gerektiriyor

Metin seçme özelliğinin sadece Android 12 tabanlı One UI 4.1.1 çalıştıran telefonlar için geçerli olduğu belirtiliyor. Bu nedenle henüz tüm Galaxy telefonlar bu özelliği kullanamayacak. Samsung’un ayrıca tarayıcının arayüz tasarımında da bazı değişikliklere gittiğini ekleyelim.

 

Kaynak: https://www.androidpolice.com/samsung-internet-beta-v18-copy-text-from-images/

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap