DirectX mavi ekran hatası gideriliyor
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

DirectX mavi ekran hatası gideriliyor

0

Windows 22000.593 yaması ile birlikte bir süredir kullanıcıları rahatsız eden DirectX mavi ekran hatası gideriliyor. Haftaya yeni yama kullanıcılara sunulmuş olacak.

Windows işletim sisteminin adeta vazgeçilmezi haline gelen mavi ekran hatası Microsoft’un yıllardır gösterdiği çabalar ile bir nebze azaldı. Firma her seferinde mavi ekran hatalarını sıfıra indirmek istediğini belirtse de bu biraz zor.

DirectX mavi ekran hatası gideriliyor

Son güncellemeler ile birlikte DirectX ilişkili bir mavi ekran hatası kullanıcıları rahatsız etmeye başlamıştı. Ekran sürücülerinden kaynaklı olduğu düşünülen hatanın ekran kartı sürücülerinin güncellenmesi veya bir önceki sürüme döndürülmesi ile giderildiği ifade edilmişti.

Windows 22000.593 yaması ile birlikte Microsoft bu hatayı onarıyor. Bunun haricinde Outlook içerisindeki çevrim dışı emailleri indeklemeyi engelleyen hata, şifrelerin çalınmasına yol açabilecek bir hata ve widget ayar panelinin arama özelliğinin devre dışı kalması gibi hatalar da gideriliyor. Yeni yama 5 Nisan tarihinde yayınlanacak.

Kaynak:https://hothardware.com/news/microsofts-april-patch-tuesday-fixes-directx-bsod>

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap