İsteyen Herkes Kendi Radyosunu Oluşturabilecek: İşte YouTube Music’in Yeni Özelliği
  1. Ana Sayfa
  2. Youtube

İsteyen Herkes Kendi Radyosunu Oluşturabilecek: İşte YouTube Music’in Yeni Özelliği

0

 

YouTube Music kullanıcıları için etkili bir özellik kullanıma sunuldu. Radio Builder isimli özellik, kullanıcıların kendi müzik radyolarını oluşturmalarını sağlıyor.

 

Dünyanın en popüler çevrimiçi video platformu YouTube‘un ücretli müzik servisi “YouTube Music” için yeni bir özellik kullanıma sunuldu. Henüz dağıtım aşamasında olan “Radio Builder” isimli bu özellik, sadece belirli şarkıcıları dinlemek isteyen ancak manuel çalma listesi oluşturmakla uğraşmak istemeyen kullanıcılar için büyük bir önem arz edecek. 

YouTube Music ve Spotify gibi uygulamalarda bulunan “radyo” özelliğini bilirsiniz. Bu özellik sayesinde bir şarkıcı veya bir şarkı üzerinden, o içeriğe benzer eserlere ulaşabilirsiniz. Ancak standart radyo özelliği, zaman zaman istemediğiniz şarkıların çalınmasına da yol açabiliyor. İşte YouTube Music’in Radio Builder özelliği, tam olarak bu sorunun üstesinden gelmeye odaklanıyor.

En fazla 30 şarkıcının bulunduğu bir radyo başlatabileceksiniz

 

YouTube Music kullanıcıları, Radio Builder özelliği kapsamında en fazla 30 şarkıcı seçip, dinlemek istediği şarkılar için sunulan filtreleri kendisine göre uyarlayacak. Kullanıcı, bu işlemleri tamamladıktan sonra tamamen kendine özel bir radyo başlatmış olacak. Bu özellik, otomatik olarak oluşturulan radyolardan daha etkili sonuç verecek

Bilindiği üzere YouTube Music, ücretli veya ücretsiz olarak kullanılabilen bir platform. Google sözcüsü Paul Pennington tarafından yapılan açıklamaya göre Radio Builder özelliği, tüm kullanıcılar tarafından deneyimlenebilecek. Yani bu özellikten faydalanmak için YouTube Premium abonesi olmaya gerek olmayacak.

NOT: Haberimizin başında da belirtmiş olduğumuz gibi YouTube Music’in Radio Builder özelliği henüz dağıtım aşamasında. Yani bazı okurlarımız bu özelliğe çoktan ulaşmışken bazıları ise özelliği görmüyor olabilir. Bu olağan bir durum. Radio Builder, yakın bir gelecekte tüm kullanıcılara ulaşacaktır.

Kaynak: https://www.theverge.com/2023/2/21/23609228/youtube-music-radio-builder-custom-stations

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap