Netflix kullanıcıları gizli animesever çıktı!
 1. Anasayfa
 2. Sinema

Netflix kullanıcıları gizli animesever çıktı!

0

Netflix kullanıcıların yarısından fazlasının anime izlediği ve bu türe olan ilginin her geçen gün arttığı belirtildi.

İnternet üzerinde arayıp da bulamayacağımız şey neredeyse yok denecek kadar az. Fakat internet hızlarının kilobayt düzeyinde olduğu dönemlerde kendimize DVD arşivi yaparak sevdiğimiz dizi ve filmleri izliyorduk. Dolayısıyla Netflix ve benzeri platformlar ülkemize gelene kadar da anime ve benzeri türleri izlemek oldukça zordu. Tabii insanların artık istedikleri içeriklere rahatça erişebildiği bu günlerde aslında ne kadar seveni olduğu da ortaya çıktı.

 

Netflix kullanıcıların yarısından fazlası anime izliyor

 

Netflix, 2021 yılında 40 yeni anime başlığı yayınladı. Tabii bu sayının Anime News Network’ün de belirttiği gibi yalnızca Japonya’da yapılan çizgi filmlerle sınırlı olmadığını belirtelim. Yani Batı’da yapılan ve yayınlanan içerikler de anime kategorisi altında çıkıyor. Dolayısıyla Netflix tarafından açıklanan izlenme ve sayfa görüntülenme verileri hepsini kapsıyor.

Genel oranlara bakacak olursak Netflix, Japonya’daki kullanıcılarının yüzde 90’ının bu anime türü içerikleri izlediğini ve yoğun bir şekilde yenilerinin eklenmesini talep ettiğini söylüyor. Hatta Japonya’nın Top10 yani en çok izlenen 10 içerik listesine bakıldığında sürekli olarak animelerin burada bulunduğunu görüyoruz.

Tabii Türkiye’de bu oran hala dünya ortalamasının altında kalıyor. Fakat global olarak genel bir yönelim olduğu ve izlenmelerin giderek arttığı belirtiliyor. Konuyla alakalı açıklama yapan Netflix yetkilisi Kohei Obara, katıldığı AnimeJapan 2022 etkinliğinde şunları söyledi:

 
Dünya çapında animeye olan ilgi arttı ve üyelerimizin yarısından fazlası geçen yıl dünya çapında animeye bağlandı. Listemizi çeşitlendirmekten hayranların favorilerini geri getirmeye kadar, Netflix’teki bu yeni anime bölümüyle üyelerimizin hem Japonya’da hem de dünyanın her yerinde anime keşfini ve sevgisini artırmaya devam edin.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir