1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Starlink internet fiyatlarına indirim yaptı!

Starlink internet fiyatlarına indirim yaptı!
0

İnternet fiyatlarına yapılan zamlar son dönemde ülkemizdeki ana gündem konularından birisi haline gelirken, Elon Musk’ın çılgın projelerinden birisi olan ve uydudan yüksek hızlarda internet hizmeti sağlayan Starlink hizmeti, internet fiyatlarına yaptığı indirim ile gündeme geldi.

2023 yılında Türkiye’de hizmet vermeye başlayacak olan Starlink, Mart ayında yaptığı zam ile başlangıç kitinin fiyatını 499 dolardan 599 dolara, aylık internet ücretini ise 99 dolardan 110 dolara çıkarmıştı.

Birçok ülkede Starlink internet fiyatına indirim yapıldı

Yerel piyasa koşullarının iyileşmesi gerekçesiyle bazı ülkelerde fiyatlara indirim yapılması kullanıcıların yüzünü güldürdü. Hollanda’da her ay Starlink RV hizmeti için 124 Euro ödediğini belirten bir kullanıcı, 24 Ağustos tarihinden itibaren aylık hizmet ücretinin 105 Euro’ya düşürüleceğine dair bir e-posta aldı.

Bu indirim Hollanda ile sınırlı değil. Birleşik Kırallık’taki bir kullanıcı ücretin 89 Sterlin seviyesinden 75 Sterline düşürüldüğünü belirtirken, Almanya’da 100 Euro seviyesinden 80 Euro’ya kadar fiyatın çekildiğine dair bildirimler geldi. Şili ve Brezilya’daki kullanıcılar ise yüzde 50 civarında indirim bekliyor.

Doların diğer para birimlerine karşı değer kazandığı Amerika’da durumlar henüz netleşmedi. Nevada’da yaşayan bir kullanıcı 110 dolar olan aylık ücretin, 85 dolara indirildiğini iddia ediyor. Ancak Starlink’in internet sitesine baktığımızda halen başlangıç kiti 599 dolar, aylık ücretin ise 110 dolar olarak görülüyor.

Kullanıcılar yapılan indirimler sonrasında hızda herhangi bir düşüş yaşamadıklarını belirtti.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.