Casper yeni dizüstü bilgisayarını satışa sundu: Nirvana C550
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Casper yeni dizüstü bilgisayarını satışa sundu: Nirvana C550

0

 

 

Dijitalleşen dünyaya ayak uydurmak isteyen kullanıcıların dizüstü bilgisayardan beklentileri değişiyor. Üretkenlik, kullanım kolaylığı ve mobiliteyi önde tutan kullanıcılar için Casper, Nirvana C550 ile beklentileri karşılamayı hedefliyor.

Bilgisayar başında geçirilen sürenin artmasıyla birlikte kullanıcılar satın alma tercihlerinde konforu ilk sıraya yerleştiriyor. Casper, uplift menteşe tasarımı ile konforlu bir kullanım imkanı sunmak amacıyla Nirvana C550 modelini satışa çıkardı.

Aktif bilgisayar kullanan kişiler için 135 derece açılabilen menteşe yapısı sayesinde klavyeyi yerden yükselterek kullanımı daha ergonomik hale getiren Casper Nirvana C550, el ve bileklerde bulunan eklemlerin uzun süre sağlıklı şekilde çalışabilmesine olanak tanıyor.

Karanlık ve az ışıklı çalışma alanları için özel geliştirilen modelin, %100, %60 ve %30 olarak 3 kademeli aydınlatma seçenekleri bulunuyor. Bu kademeler ile aydınlatma kontrolünü manuel olarak ayarlamaya imkanı tanıdığı için, klavye ışığı otomatik olarak kapanmadığından kullanım kolaylığı sağlıyor.

Casper Nirvana C550, donanım tarafında 12. Nesil Intel Core işlemci ve Intel Iris Xe grafik kartı kullanırken, 32 GB’a kadar RAM seçeneği sunuyor. Ekran ise 15.6 inç boyutunda, FHD çözünürlüğe ve IPS panele sahip. Depolama kısmında ise M2 NVMe ve 2.5” SATA SSD/HDD teknolojililerini kullanıyor.

Yeni model, sunduğu ”akıllı batarya teknolojisi” özelliği ile daha uzun süreli kullanım imkanı sağlamayı amaçlıyor. Bu teknoloji, şarj esnasında belli bir dolum oranına ulaştığında aldığı akım miktarını düşürerek daha düşük bir akımla stabil bir dolum yapıyor.

Çevrimiçi toplantılar veya eğitimler için, 1 megapiksel 720p değerinde gürültü önleme özellikli, açılır kapanır sürgülü bir kamera sistemi de var. Buna ek olarak Dolby ses teknolojisine sahip 2 adet de stereo hoparlörü bulunuyor.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir