iPhone modellerinin sevilen özelliği Android telefonlara geliyor!
 1. Anasayfa
 2. Android

iPhone modellerinin sevilen özelliği Android telefonlara geliyor!

0

Acil durum uydu bağlantısı Android 14 ile birlikte kademeli olarak Google Pixel ve Samsung Galaxy telefonlarda kullanıma sunulacak.


Apple, iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modelleriyle, hücresel ve Wi-Fi kapsama alanı dışında olduğunuz istisnai durumlarda acil servislere bağlanmanıza yardımcı olabilecek acil durum uydu bağlantı sistemini kullanıma sundu. Kullanıma sunulduktan sonra birçok acil durumda işe yarayan bu özellik şimdi ise Android telefonlara geliyor.

Acil durum uydu bağlantısı Android cihazlara geliyor


Son gelen bilgilere göre acil durum uydu bağlantı sistemi Android 14 ile birlikte kademeli olarak uyumlu Google Pixel ve Samsung Galaxy telefonlarda kullanıma sunulacak. Pixel isimli bir Twitter hesabı tarafından paylaşılan bu bilgi resmi olmasa bile bu sayfa daha önce de doğru sızıntılarla karşımıza çıkmıştı.

 

Diğer yandan sunulacak yeni özelliğin donanım tabanlı olduğu için her Android 14 telefonda bu özellik kullanılamayacak. Dolayısıyla ileri düzey uydu bağlantılı acil durum sisteminin özelliğine sahip bazı Android cihazların bu acil durum sistemine kavuşacağını söyleyelim.


Şu anda, Android 14’in genel kullanıma sunulma tarihi konusunda resmi bir açıklama yok. Google’ın yeni işletim sistemini muhtemelen bu yılın ağustos veya eylül aylarında kullanıma sunacak. Bu tarih yaklaştıkça Android 14’ün yeni özellikleri hakkında daha fazla bilgiye ulaşmayı umuyoruz.


Diğer yandan geçtiğimiz yıl tanıtılan Mate 50, Mate 50 Pro ve ardından P60 Serisi’nde de benzer bir acil durum uydu bağlantı sistemi desteği Huawei tarafından sağlandı. Huawei’nin yeni cihazları, kullanıcıların acil bir durumda, güç düğmesine art arda beş kez basması durumunda acil durumda iletişime geçilecek kişilere mevcut konumları içeren bir mesaj gönderebiliyor.

Apple, iPhone 14 modelleri ile birlikte akıllı telefon dünyasında yeni bir çağ başlattı. Şirketin uydu bağlantılı acil durum sistemi şimdi ise diğer telefonlara geliyor. Peki siz acil durum uydu bağlantısı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir