BluTV Satıldı! İşte Türkiye’nin En Çok Aboneye Sahip Dizi-Film Yayın Platformunun Yeni Sahibi
 1. Anasayfa
 2. Sinema

BluTV Satıldı! İşte Türkiye’nin En Çok Aboneye Sahip Dizi-Film Yayın Platformunun Yeni Sahibi

0

 

 

Warner Bros-Discovery’nin, BluTV’nin tamamını satın aldığı açıklandı. Geçmişte, platformun bir bölümü zaten satın alan Warner Bros-Discovery, artık BluTV’nin tek sahibi.

Türkiye’nin en çok aboneye sahip dizi ve film platformu BluTV ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Warner Bros-Discovery’nin, BluTV’nin tamamını satın aldığı açıklandı. Bu satın alma ile kurulduğunda tamamen yerli olan platform, artık yabancılara ait hâle gelmiş oldu.

Aslına bakacak olursak bu gelişme çok da şaşırtıcı değil çünkü Warner Bros-Discovery, BluTV’nin bir bölümünü zaten satın almıştı. Gelen bilgilere göre dün gerçekleştirilen anlaşma ile platform, tamamen satıldı. 

HBO’ya ait tüm içerikler, BluTV aracılığıyla Türkiye’ye sunulacak

BluTV satıldı

Warner Bros-Discovery, pek çok ünlü dizi ve filmin altına imza atan HBO’nun da sahibi. BluTV’nin satın alınması ile Warner Bros-Discovery ve hâliyle HBO, Türkiye’deki elini güçlendirmiş oldu. Daha önce yapılan ve HBO içeriklerinin Türkiye’ye getirilmesini sağlayan anlaşma, satın alma ile daha etkin bir biçimde kullanılabilecek. 

Ertuğrul Özkök tarafından gündeme getirilen gelişmeyi doğrulayabilmek adına BluTV’nin sosyal medya hesaplarını inceledik. Ancak şirketin, en azından şu an için resmî bir açıklama yapmadığını görüyoruz. Bunun kısa bir süre içerisinde değişeceği aşikâr. Şirket, en yakın zamanda konuyla ilgili resmî açıklamayı yapacaktır.

 

Kaynak: https://t24.com.tr/haber/ertugrul-ozkok-turk-streaming-pazarinda-game-of-thrones-bombasi,1142116
 


 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir