Yurtdışında bile tartışma konusuydu: Red Dead Redemption Türkiye fiyatı belli oldu
 1. Anasayfa
 2. Oyun

Yurtdışında bile tartışma konusuydu: Red Dead Redemption Türkiye fiyatı belli oldu

0

 

 

50 dolarlık fiyat etiketiyle yurt dışında bile tepki toplayan Rockstar, Red Dead Redemption PS4 ve Switch portunun Türkiye fiyatını açıkladı.

Rockstar Games, son zamanlardaa iyice anladık ki remaster işini pek umursamıyor. İlk olarak GTA: Definitiive Edition faciası yaşanmıştı. Şirketin bundan ders çıkaracağını umuyorduk. Ancak 13 yıllık Red Dead Redemption’u hiçbir geliştirme yapmadan çok daha pahalı bir fiyat etiketiyle PS4 ve Switch’e çıkaracaklarını öğrendiğimizde artık umudumuz iyice tükendi.

Red Dead Redemption’un Türkiye fiyatı belli oldu


Red Dead Redemption PlayStation 4 portunun 50 dolar olarak fiyatlandırılması, eleştirmenler ve oyuncular tarafından büyük eleştiri yağmuruna tutuldu. Ancak Rockstar Games’in ana şirketi Take-Two Interactive, yapılan fiyatlandırmanın gayet uygun olduğunu düşündükleri bir açıklama yapmıştı.


Yan geri adım atmadılar, oyunun fiyatı 50 dolar. Ancak neyse ki Rockstar Games, Red Dead Redemption’un PlayStation 4 portu için Türkiye’de fiyatlandırma yaparken 50 doların kur karşılığını kullanmadı.

Red Dead Redemption PlayStation 4 fiyatı 899 TL olarak belirlendi. Hala absürt bir fiyat olduğunu belirtmek gerek. 13 yıllık bir oyun ve üzerinde hiçbir geliştirme yapılmamış. Üstelik oyunun 13 yıl önce çıkan orijinal versiyonu Xbox’da 64 TL ve geriye dönük uyumluluk ile bütün Xbox konsollarında oynanabiliyor.

Hatta ve hatta eğer PlayStation Plus üyeliğiniz varsa Red Dead Redemption ve Red Redemption 2’nin bir arada satıldığı paket 870 TL, yani daha ucuz. Rockstar Games’in nasıl bir kafa yapısında olduğunu anlamak gerçekten güç.

 
Siz Red Dead Redemption’un Türkiye fiyatlandırması hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce 13 yıllık bir oyun için adil bir fiyatlandırma mı yoksa Rockstar Games abartmış mı? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir