Yeni Tomb Raider’ın Lara Croft’u, hiç beklenmedik bir yerde ortaya çıktı
 1. Anasayfa
 2. Oyun

Yeni Tomb Raider’ın Lara Croft’u, hiç beklenmedik bir yerde ortaya çıktı

0

Tomb Raider bildiğiniz gibi yeniden yapılıyor ve insanlar yeni Lara Croft’u merak ediyor. Yeni Lara, COD Warzone 2’de ortaya çıktı.

Geçtiğimiz günlerde sizlere yeni bir Tomb Raider oyunun geliyor olabileceğini belirtmiştik. Bu iddia, her geçen gün ortaya çıkan yeni bilgilerle daha da güçleniyor. Hatta son gelişmeyle birlikte Lara Croft’un yeni tasarımını gördük!
Call of Duty Modern Warfare 2’de Lara Croft’un revize edilmiş hali ortaya çıktı

Call of Duty, bu tarz kesişim etkinliklerini çok seven bir oyun haline geldi. Önceden bu tarz kesişimler Fornite’dan sorulurdu ancak Call of Duty Warzone gündemde olduğundan beri onun esamesi okunmuyor.

Geçtiğimiz günlerde Call of Duty Moder Warfare 2 Warzone’da Nicki Minaj ve Snoop Dogg’un yer alacağının haberini yapmıştık. Yine benzer bir kesişim etkinliğinde bir adet Lara Croft ortaya çıktı.

Modern Tomb Raider üçlemesi Lara için bir başlangıç hikayesi olarak hizmet etse de, orijinal oyunların çizgi roman estetiği ile her zaman biraz ters düşüyordu. Bununla birlikte, 2021’de geliştiriciler “bu zaman çizgilerini birleştirme” çabasından bahsetti ve bu da hayranların, seri abartılı 90’ların seksapeli ile modern cesur gerçekçilik arasındaki boşluğu doldurduğunda Lara’nın neye benzeyeceği konusunda tahmin yürütmesine neden oldu.


Bu nedenle Modern Warfare 2 ve Warzone Season 5 Reloaded’da görücüye çıkan yeni Lara Croft görünümü Tomb Raider camiasında büyük ilgi görüyor. İşte Lara klasik mavi atleti içinde, eski usul çift tabanca kullanıyor, ancak PlayStation günlerinde olduğundan biraz daha gerçek bir insana benziyor.

Elbette, Lara’nın Call of Duty’deki görünümü bize bir sonraki oyunda tam olarak nasıl görüneceğini göstermiyor da olabilir. Bunun Lara’nın en tanınmış kıyafetini seçen farklı bir geliştirici tarafından yapılmış bir kesişim etkinliğini olduğunu düşünürsek bu versiyonu gelecekteki Tomb Raider oyunları için kesin bir şey ya da bir ipucu olarak değerlendirmemek gerek.

Ancak bu kostüm bize eski ve yeni estetik arasındaki farkı ortadan kaldıran bir Lara Croft’un neye benzeyebileceğine dair bir fikir veriyor. Ve eğer franchise hakları sahipleri CoD’da Lara için daha klasik bir görünümü onayladıysa, bu yeni oyunun survivor estetiğinden uzaklaştığını gösterebilir.

Yeni Tomb Raider oyunu 2022 yılında Unreal Engine 5 üzerine inşa edilmiş bir sinematik aksiyon-macera olarak resmen duyurulmuştu. Yılın ilerleyen zamanlarında Amazon oyunu yayınlayacağını duyurdu.

 
Çift tabanca, klasik kıyafet, örgü, sırt çantası. Artık ok ve yay yok. Güçlü ve kendinden emin. Babasıyla sorunları yok. Yani tam olarak orijinal Lara Croft karşımızda duruyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir