Apple’ın Karma Gerçeklik Gözlüğü Hakkında Yeni İddia: Herkes Kendi Uygulamasını Yapabilecek (Hem de Siri’yle)
 1. Anasayfa
 2. Giyilebilir Teknoloji

Apple’ın Karma Gerçeklik Gözlüğü Hakkında Yeni İddia: Herkes Kendi Uygulamasını Yapabilecek (Hem de Siri’yle)

0

Apple’ın, heyecanla beklenen karma gerçeklik gözlüğüne kodlama bilmeyenlerin bile uygulama yapmasını sağlayacak özellikler ekleyeceği ortaya çıktı. İddiaya göre kullanıcılar, uygulamaları Siri kullanarak yapabilecek.

Uzun süredir Apple’ın bir karma gerçeklik gözlüğü çıkararak yepyeni bir kategoriye giriş yapacağı konuşuluyordu. Öyle ki şimdilik ‘Reality Pro’ olarak adlandırılan cihaz hakkında sık sık farklı iddialar ortaya atılıyordu. Örneğin unlardan biri, gözlüğün üçüncü parti uygulamaları içeren bir App Store’a sahip olacağıydı.

Bugün ise başlık hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. The Information tarafından paylaşılan bir rapor, Apple’ın cihaz için daha iddialı planlarının olduğunu göstererek kullanıcıları sevindirecek özelliklerle geleceğini gösterdi.

Apple, kodlama bilmeyen kişilerin Siri ile uygulama yapmasını sağlamak istiyor

The Information’a göre teknoloji devi, herhangi bir kodlama bilmeyen kişilerin Siri’yi kullanarak gözlük için uygulamalar yapmasına olanak tanımak istiyor. Bu iddialar, Reality Pro üstünde çalıştığı belirtilen dört kişiye dayandırılıyor.

Rapor, kullanıcıların kendi artırılmış gerçeklik (AR) uygulamalarını yapmasını ve onları App Store’da yayınlamasını kolay hâle getirmek için bu adımın atılacağını belirtti. İddiaya göre, sesli asistan Siri’den gerçek hayattaki nesnelere dayalı bir şeyler oluşturmak için yardım istenebilecek.

Bu şekilde de AR uygulamaları için sıfırdan bir şey oluşturmaya gerek kalmayacak. Ayrıca, gerçek hayattaki nesnelerin 3 boyutlu ve gerçekçi bir şekilde görünmesini sağlamak için taranıp başlığa aktarılabileceği de raporda belirtiliyor.

Bu tarz benzer özellikleri diğer sanal gerçeklik cihazlarında da görmüştük. Meta’nın Quest başlıklarında Horizon Worlds isimli bir uygulama vardı. Bu uygulama, kodlama olmadan insanların 3 boyutlu ortamlar oluşturmasına olanak tanıyordu.

 

Kaynak:https://9to5mac.com/2023/01/27/apple-headset-apps-siri/
 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir