Xiaomi, MIUI defterini resmen kapattı!
 1. Anasayfa
 2. Mobil

Xiaomi, MIUI defterini resmen kapattı!

0

Xiaomi, MIUI işletim sisteminin geçmişten günümüze evrimini derlediği eğlenceli, veda niteliğinde bir video paylaştı.

Xiaomi, geçtiğimiz günlerde MIUI’ı bırakacağını ve HyperOS isimli yeni işletim sistemine geçeceğini duyurmuştu. Şirket, MIUI işletim sisteminin geçmişten günümüze olan evrimini eğlenceli bir şekilde aktardı.
Böylelikle Xiaomi, MIUI’ı resmen arkada bırakılmış ve HyperOS’e geçilmiş oldu

Akıllı telefon pazarının Çin menşeli devi Xiaomi, Android üzerine kurulu MIUI isimli arayüzüne veda edeceğini ve HyperOS isimli yine Android üzerine inşa edilmiş işletim sistemini kullanacağını duyurmuştu.

 

Şirket, geride bıraktığı işletim sistemini anmak adına, yayınlandığı ilk günden bugüne kadar MIUI’in geçirdiği evrimsel süreci kısa bir video olarak YouTube’da paylaştı. Yukarıdan izleyebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi her ne kadar temel Android sistemi üzerine inşa edilmiş olsa da MIUI, gerek tasarımsal gerekse özellikler olarak pek çok farklılık sunuyordu. Ancak kabul edelim, telaffuz etmesi biraz zordu.

Xiaomi’nin HyperOS’e geçiş yapması sadece bu açıdan değil, yeniden markalandırma açısından da faydalı olacak zira şirket, bu yeni imajın pozitif dönüşleri olacağını düşünüyor.

Dilerseniz 2024 yılının başında HyperOS güncellemesi alacak olan Xiaomi ve Redmi telefon modellerine aşağıdaki ilgili içeriğimizden göz atabilirsiniz.

Bir Xiaomi veya Redmi cihaza sahipseniz, MIUI’dan mutlu muydunuz? Değişecek olması hakkında ne düşünüyorsunuz? Telefonunuz HyperOS güncellemesini alacak modeller arasında yer alıyor mu? Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir