1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

Windows’ta YouTube reklamlarını izlemek zorunlu oluyor!

Windows’ta YouTube reklamlarını izlemek zorunlu oluyor!
0

Windows 11 kullanıcıları YouTube’da reklam engelleyici uyarısı almaya başladı. Edge’in izleme takibi özelliğine geçit verilmiyor.

Google bir süredir YouTube’da reklam engelleme araçlarını kaldırmak için uğraşıyor. Henüz test aşamasında olan bu engelleme, kullanıcıları ya Premium abonesi olmaya ya da reklam izlemeye zorluyor. Son olarak Microsoft Edge’in reklam engelleme modu radara alınmış durumda.

YouTube, Edge reklam engellemeye uyarı verecek


Windows 11 kullanan çok sayıda Edge kullanıcısı, “Katı” izleme koruması etkinken YouTube videolarını oynatamadıklarını bildirdi. Kullanıcıların açıklamalarına göre YouTube sayfası yükleniyor, ancak videolar oynatılmıyor ve reklam engelleyiciyi kapatma uyarısı gösteriliyor.


Google henüz konuyla ilgili açıklama yapmış değil. Ancak Edge’in Katı izleme modu, YouTube’daki reklam engelleyici ağına takılmış gibi görünüyor.

Bilmeyenler için Edge; temel, dengeli ve katı olmak üzere üç izleme koruma seviyesi sunuyor. Microsoft’a göre katı mod ise en yüksek gizliliği sağlıyor, ancak bazı sitelerin reklam engelleyici kapatma uyarısına yol açıyor. YouTube da bu sitelerden birisi olmuş durumda.

YouTube’da video oynatma sırasında görüntülenen uyarı, kullanıcıları Edge’de izleme korumasını devre dışı bırakmaya çağırıyor. Reklamsız bir deneyim için YouTube Premium aboneliği alma hakkına sahip olduğunuzu da belirtelim.

 
Premium üyeliğin ülkemizdeki fiyatı 29,99 TL/ay şeklinde. Yıllık ücreti ise 299,99 TL’den sunuluyor. Reklam engelleyici uyarısı devam ettiği sürece kullanıcıların Premium’a geçmesi kaçınılmaz olacak gibi duruyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.