Windows 11’in 2023 yol haritası belli oldu: 3 büyük özellik güncellemesi geliyor
 1. Anasayfa
 2. Windows

Windows 11’in 2023 yol haritası belli oldu: 3 büyük özellik güncellemesi geliyor

0

Microsoft’un 2023’te Windows 11 için yayınlayacağı özellik güncellemeleri belli oldu. Buna göre şirket, son işletim sistemini 1 yıl içinde 3 büyük güncelleme ile güçlendirecek.

Microsoft, 2022’de en son işletim sistemi Windows 11 için iki özellik güncellemesi sundu. İlki, sürüm 22H2 veya “2022 Güncellemesi” olarak adlandırıldı ve Eylül’de geldi. Bir ay sonra da “Moments” olarak adlandırılan ikincisi geldi.

Microsoft, kafa karıştırıcı güncelleme politikalarını açıklamaya isteksiz, ancak Windows Central’da yeni yayınlanan bir rapor, durumu açıklığa kavuşturmaya ve 2023’te gelmesi planlanan Windows 11 güncellemelerine göz atmamıza imkan veriyor.

Windows Central’dan Zac Bowden‘a göre, Windows 11 için bir sonraki özellik güncellemesi Şubat veya Mart 2023’te gelecek ve “Moments 2” olarak adlandırılacak. “Moment 2” güncellemesi, yeniden canlanan tablet modu, çok daha iyileştirilmiş bir bildirim alanı (sistem çubuğu), Windows Arama için iyileştirmeler, daha iyi bir Görev Yöneticisi, enerji verimliliğini yönetmek için yeni bir sayfa, tam ekran widget’lar ve daha fazlasını getirecek. Tüm bu değişiklikler, Microsoft’un kullanıcılardan gelen önemli eleştirileri ele alma ve Windows 11’i daha modern ve estetik açıdan hoş hale getirme çabalarının bir sonucu olarak değerlendiriliyor.

Moment 3” güncellemesi ise yılın ortasına doğru karşımıza çıkacak. Sürümün muhtemelen Mayıs veya Haziran 2023’te gelmesi bekleniyor. Hangi özellikleri bekleyeceğimizi bilmiyoruz, ancak söylentiler, Microsoft’un Windows Arama’yı geliştirmeye devam edeceğini ve ayrıca çift ekranlı cihazlar için bir dizi güncelleme sunacağını söylüyor. Yazılım devi ayrıca, Posta ve Takvim uygulamalarını yeni web tabanlı Outlook istemcisiyle değiştirecek gibi görünüyor.

2023’ün son büyük güncellemesi ise “Moment 4” olacak; Eylül veya Ekim 2024’te çıkacak. Rapor, “Moment 4” güncellemesinin Windows 11 23H2 olabileceğini söylüyor. Windows 11 22H2 ve kapsamlı yeni özellik listesinin aksine, Windows 11 23H2 daha küçük olacak biraz daha az etkileyici bir dizi yeni yetenekle yayınlanacak.

Kısacası Microsoft, Windows 11 için 2023 yılı içerisinde 3 özellik güncellemesi sunacak gibi görünüyor.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir