Google, Samsung’un Cüzdan ve Mesajlar Uygulamalarını “Zararlı” Olarak Etiketledi: Tamam da Niye?
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

Google, Samsung’un Cüzdan ve Mesajlar Uygulamalarını “Zararlı” Olarak Etiketledi: Tamam da Niye?

0

 

 

Google Play Store’un uygulamaları tarayan “Play Protect” hizmetinde garip bir hata meydana geldi. Bu hata, Samsung’un Cüzdan ve Mesajlar uygulamasının “zararlı” olarak etiketlenmesine yol açtı.

ABD merkezli teknoloji devi Google, Play Store’daki uygulamaları tarayan “Play Protect” isimli bir hizmete sahip. Bu hizmet, potansiyel olarak kötü amaçlı yazılımları taramak için kullanılıyor ve genelde de iyi sonuç veriyor. Ancak geçtiğimiz günlerde, Play Protect’te garip bir hata meydana geldi. Yazılım, Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un Cüzdan ile Mesajlar uygulamalarını “zararlı” olarak etiketledi.

Daha çok Android ile Samsung forumlarında paylaşılması üzerine tespit edilen sorunun kaynağına ilişkin hiçbir açıklama yapılmadı. Samsung, sorunun Google’dan kaynaklandığını ve düzeltildiğini açıklamış olsa da detay vermedi. Ancak kullanıcılar, bu süreçte ister istemez tedirgin oldular.

Kullanıcılar, şöyle bir uyarı ile karşılaştılar:

Samsung

Samsung telefon kullanıcıları, yukarıda ekran görüntüsünü paylaştığımız şekilde Google Play Protect bildirimleri aldılar. Bu bildirimde, Samsung’un Cüzdan ve Mesajlar uygulamalarının zararlı olduğu, kullanıcıların kişisel bilgilerini izlemeye çalıştığından bahsediliyordu. Google Play, uygulamanın kaldırılması için de bir tavsiyede bulundu. Kaç kullanıcının bu tavsiyeye uyduğu ve Samsung’a ait yazılımları sildiği şimdilik bilinmiyor.

Az önce de belirttiğimiz gibi Google’dan kaynaklanan problem an itibarıyla çözülmüş durumda. Eğer siz de bir uyarı aldıysanız ve Samsung’a ait yazılımları kullanmaktan çekinmeye başladıysanız artık içiniz rahat olabilir.

 

Kaynak: https://9to5google.com/2023/10/23/samsung-messages-wallet-harmful-app-google/ 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir