Windows 11 Paint Uygulaması Güncellendi
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Windows 11 Paint Uygulaması Güncellendi

0

Microsoft, Windows 11’in görünüm ve hissiyatına uyum sağlayacak yeni Paint uygulaması için çalışmaya devam ediyor. Daha önce karanlık mod desteği alacağı müjdelenen ve çeşitli geliştirmeler alan Paint’in şimdi yeni bir sürümü kullanıma sunuluyor.

Microsoft’un yeniden tasarlanan Paint uygulaması yuvarlak köşelerle güncellendi ve Mica tasarım aracını kullanıyor. Paint güncellemesi çoğunlukla görsel yenilemelere dayanıyor, ancak uygulamanın bazı alanları hala Windows 8 döneminin kodları kullanılıyor.

Yazılım geliştiricisi ayrıca her iletişim kutusunun güncellenmediğini onayladı. Renk seçici veya yeniden boyutlandırma aracı gibi önemli iletişim kutuları, Fluent ve WinUI 3.0’dan hiçbir iz olmadan eski tasarımı kullanmaya devam edecek.

Üretim kanalındaki yeni MS Paint güncellemesi, uygulama için WinUI öğelerini etkinleştirme konusunda daha da ileri gidiyor. Yukarıdaki ve aşağıdaki ekran görüntülerinde görebileceğiniz gibi, Paint artık Windows 11’in tasarım ilkesine uyacak şekilde güncellenmiş “Renk Düzenle”, “Yeniden BoyutlandırEğim” gibi farklı iletişim kutularına sahip.

Bu güncellemede birden fazla hata düzeltmesi ve iyileştirme var. Örneğin IME kullanılırken metin kutularının beklenmedik şekilde hareket etmesine neden olan bir sorun düzeltildi. Benzer şekilde, bazı diyalogların belirli bölgesel dillerde uygun şekilde yerelleştirilmediği başka bir hata giderildi. Ek olarak, ekran okuyucular için gelişmiş destek eklendi.

Yeni Paint uygulamasının üretim kanalındaki Windows 11 kullanıcılarına sunulduğunu belirtelim. Bu bağlamda yapımı tamamlanan Paint’in Windows 11 sürüm 22H2 ile önceden yüklenmiş olarak gelmesini bekliyoruz.

 

Maalesef güncelleme daha önce gösterilen karanlık mod desteğini içermiyor. Paint uygulaması geliştirmelerine ek olarak Microsoft, yeni Media Player’ı CD oynatma desteğiyle güncelledi. Aynı şekilde, Media Player güncellemesi bu değişikliklere daha iyi uyum sağlamak ve medya içeriğinin sürükleyip bırakma deneyimini iyileştirmek için küçük iyileştirmeler vaat ediyor.

 
Kaynak:https://clickthis.blog/cs/obnovlenie-windows-11-paint-predstavlyaet-stol-neobhodimye-novye-funkczii-dizajna/.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap