Instagram DM’lere İki Yeni Kısıtlama Geldi: Takip Etmediğiniz Kişilerden Gelen İstenmeyen Mesajları Engelleyecek
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

Instagram DM’lere İki Yeni Kısıtlama Geldi: Takip Etmediğiniz Kişilerden Gelen İstenmeyen Mesajları Engelleyecek

0

Instagram, mesajlar bölümüne iki yeni kısıtlama getirdi. Artık, takip etmediğiniz kişilere sadece bir mesaj isteği gönderebileceksiniz. Ayrıca, görsel, video veya sesli mesaj da gönderemeyeceksiniz.

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için sürekli yeni özellikler getiren Instagram, DM tarafına bazı yenilikler getirdiğini açıkladı. Dün duyurulan yeni özellik, kullanıcıların istenmeyen mesajlar almasını engellemeyi amaçlıyor.

İlk olarak birkaç hafta önce test edilmeye başlayan, şimdi de resmen açıklanan mesajlar özelliği, iki yeni kısıtlamayı içeriyor.

Takip etmediğiniz kişiler, size yalnızca metin içeren bir adet mesaj gönderebilecek

Kendilerini takip etmeyen kişilere mesaj göndermek isteyen kullanıcılar, iki yeni kısıtlamayla karşılaşacak. Bunlardan ilki, DM isteklerinin artık sınırsız olmayacak olması. Artık, takip etmediğiniz kişiler size sadece bir mesaj isteği gönderebilecek. Daha fazlası için ise isteği kabul etmeniz gerekecek.

İkincisi ise DM isteklerinin sadece metin içeren mesajlar olmasını sağlıyor. Bu da takip etmediğiniz bir kullanıcının size görsel, video veya ses kaydı gönderemeyeceği anlamına geliyor. Bu kısıtlamanın, mesaj isteğini kabul ettikten sonra da geçerli olacağını belirtelim. Yani metin dışında mesajlar almak için o kullanıcıyı takip etmeniz gerekecek.

Instagram, bu iki yeni kısıtlamayla kullanıcıların istenmeyen video ve görüntüler almasının önüne geçileceğini belirtiyor. Ayrıca, yabancıların sürekli mesaj göndermesinin de engelleneceğini ekliyor. Platform, yeniliklerin özellikle bu tarz çok mesaj alan kadınların çok işine yarayacağını söylüyor.

Kaynak: https://techcrunch.com/2023/06/15/instagram-is-rolling-out-its-channels-feature-for-broadcasting-messages-globally/ 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir