WhatsApp’ın “Kullanıcı Adı” Özelliği Yine Ortaya Çıktı: İşte Yeni Ekran Görüntüsü
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

WhatsApp’ın “Kullanıcı Adı” Özelliği Yine Ortaya Çıktı: İşte Yeni Ekran Görüntüsü

0

 

WhatsApp’ın ilk kez geçtiğimiz yıl ortaya çıkan kullanıcı adı özelliği, uzun bir sessizlikten sonra yeniden göründü. Kullanıcı adı özelliğinin ne zaman kullanılabilir olacağı, şimdilik bilinmiyor.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, geçtiğimi yıl önemli bir özellikle gündeme geldi. O dönemler, uygulamanın 2.23.11.15 kodlu Android beta sürümünde tespit edilen özellik, kullanıcı adları oluşturulmasına imkân tanıyacaktı. Kullanıcı, bu özellik sayesinde bir başkası ile telefon numarasını paylaşmak zorunda kalmadan, WhatsApp üzerinden sohbet edebilecekti.

Ancak bu özellik, gündem olmasından sonra derin bir sessizlik yaşadı. WhatsApp, üzerinde çalıştığı özelliği bugüne dek yayımlamadı. Ancak gelen son haberler, bu özelliğin unutulmadığını gözler önüne seriyor. WhatsApp Business’ın 24.3.10.72 kodlu iOS beta sürümünde yeniden ortaya çıkan özellik, çok yakın bir gelecekte kullanıma sunulabileceğini düşündürüyor.

WhatsApp’ın kullanıcı adı özelliği böyle görünecek:

WhatsApp kullanıcı adı özelliği

Henüz geliştirme aşamasında olan kullanıcı adı özelliği, dileyenlerin harfler ve rakamlardan oluşan bir kullanıcı adı oluşturmasını sağlayacak. Bu kullanıcı adlarının kişiye özel olacağını belirtelim. Yani her kullanıcı adı, sadece bir kullanıcı için tahsis edilecek.

Özellik, Android sürümünde böyle görünecek:

Instagram, X ve Telegram gibi platformlarda aktif olarak kullanılabilen kullanıcı adı özelliği, telefon numarası paylaşma zorunluluğunu ortadan kaldıracak olması nedeniyle önemli. WhatsApp, bu özellik sayesinde iletişimin yeni bir yolunu sunmaya başlamış olacak.

WhatsApp kullanıcı adı oluşturma nasıl yapılacak?

 • Adım #1: Ayarlar bölümüne girin.
 • Adım #2: Profil fotoğrafınızın üzerine dokunun.
 • Adım #3: Kullanıcı adı bölümünü kullanarak benzersiz bir kullanıcı adı oluşturun.
 • Adım #4: Değişikliği kaydedin.
Kaynak: https://wabetainfo.com/whatsapp-beta-for-ios-24-3-10-72-whats-new/
 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir