WhatsApp’a Gelecek İki Yeni Özellik Belli Oldu: Hem iPhone Hem Android’de Daha Kullanışlı Olacak
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

WhatsApp’a Gelecek İki Yeni Özellik Belli Oldu: Hem iPhone Hem Android’de Daha Kullanışlı Olacak

0

 

WhatsApp’ın Android sürümüne anketlerle ilgili, iOS sürümüne ise görsellerle ilgili yeni özellikler getiren bir güncelleme geliyor.

WhatsApp’a gelecek ola güncellemeleri henüz beta testindeyken ortaya çıkarıp bizlere sunmasıyla popüler olan WABetaInfo, dünyanın en popüler haberleşme uygulamasının iOS ve Android sürümlerine gelecek olan yeni özellikleri paylaştı.

WhatsApp’ın Android sürümüne ayrı, iOS sürümüne ayrı birer özellik gelecek. Önce iOS sürümüne gelecek olan güncellemeden bahsedelim.

WhatsApp’ın iOS sürümüne görselden metin algılama özelliği geliyor

whatsapp metin algılama

iOS 16’nın API’lerinin kullanıcılara sunulmasıyla birlikte WhatsApp’a metin algılama özelliği geliyor. Bu özellik zaten iOS 16’nın Galeri uygulamasında mevcut. API’lerin kullanıma açılmasıyla birlikte direkt WhatsApp üzerinden de bu özelliği kullanabileceksiniz.

WhatsApp’ın Android sürümüne anketlerde tek oy kullanma özelliği geliyor

whatsapp anket

WhatsApp’ın yakın zamanda kullanıma sunduğu anket özelliği, ciddi manada kullanıldığında bile kullanıcıların birden fazla oy kullanabilmesi nedeniyle sabotaja uğrayabiliyordu. Artık WhatsApp’ta anket açarken ‘Sadece tek oy kullanılsın’ seçeneğiyle kullanıcıların tek oy kullanabilmesini sağlayabileceksiniz.

WhatsApp’ın iOS ve Android sürümüne gelecek olan bu yeni özellikleri nasıl değerlendiriyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir