WhatsApp, Yıllardır Beklenen Özelliği Nihayet Getiriyor: Artık Fotoğraflar Piksel Piksel İletilmeyecek
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal medya

WhatsApp, Yıllardır Beklenen Özelliği Nihayet Getiriyor: Artık Fotoğraflar Piksel Piksel İletilmeyecek

0

WhatsApp’ın son Android beta sürümü, fotoğraf gönderimi ile ilgili önemli bir yenilikle geldi. Kullanıcılar, yakın bir gelecekte fotoğraflarını WhatsApp üzerinden netliği bir piksel bile bozulmadan gönderebilecekler.

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın “2.23.2.11” kodlu Android beta sürümü, kullanıcıların yıllardır beklediği bir özelliğin habercisi oldu. Yayınlanan sürümün kodlarını inceleyen WABetaInfo, uygulamaya yakın bir gelecekte orjinal çözünürlüklü fotoğraf gönderme seçeneğinin geleceğini ortaya çıkardı.

WhatsApp kullanıcıları bilir; uygulama içinde fotoğraf göndermek istediğinizde çözünürlük ciddi anlamda düşer. Son dönemlerde yapılan bir iyileştirme, HD çözünürlükte fotoğraf gönderilmesini sağlasa da orijinal çözünürlükte fotoğraf göndermek hala mümkün değil. İşte beta sürümde görülen özellik, bu durumun yakında geride kalacağını gözler önüne seriyor. Yeni özellik, orijinal kalitede fotoğraf göndermeyi mümkün kılacak.

Orijinal çözünürlük seçeneği, kullanıcıların tercihinde olacak!

WhatsApp

Bir fotoğrafı orijinal çözünürlükte göndermek isteyen kullanıcılar, göndereceği fotoğrafı seçtikten sonra yeni bir buton görecek. Ekranın üst tarafında görülecek bu butona dokunulduğunda da fotoğraf çözünürlüğü için bir seçenek daha sunulacak. Bu seçeneğe dokunan kullanıcı, fotoğraf kalitesini belirleyebilecek.

WhatsApp’tan konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmedi. Haliyle, özelliğin ne zaman kullanılabilir olacağı şu an için bilinmiyor. Ancak orijinal kalite özelliği, kullanıcılar tarafından uzun zamandır isteniyor. Hal böyle olunca WhatsApp’ın yakın bir gelecekte orijinal kalitede fotoğraf gönderimi özelliğini yayınlayabileceğini söyleyebiliriz.

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap