Windows Kullanıcıları, Telefonlarını Webcam’e Dönüştürebilecek
 1. Anasayfa
 2. Yazılım veDonanım

Windows Kullanıcıları, Telefonlarını Webcam’e Dönüştürebilecek

0

 

Microsoft’un telefonlarla bilgisayarları bağlayan uygulaması “Telefon Bağlantısı”, Android telefonları webcam’e dönüştürebilecek. Henüz kodlarda tespit edilen özelliğin kullanıcılara ne zaman ulaşacağı bilinmiyor.

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, “Telefon Bağlantısı” uygulaması için yeni bir özellik üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Uygulamanın Android sürüm kodlarında tespit edilen yeni bir özellik, telefonların saniyeler içerisinde webcam olarak kullanılmasını sağlayacak. Bu işlevsellik, bugüne kadar üçüncü taraf uygulamalar aracılığıyla kullanılabiliyordu ancak Microsoft’un yapacağı çalışmalar ile harici bir uygulamaya gerek kalmayacak gibi görünüyor.

Telefon Bağlantısı uygulamasının kodlarında yapılan keşif, özelliğin en azından şimdilik Android telefonlara uygun olacağını ortaya koydu. Ayrıca tüm Android telefonlar, bu özellik için destek vermeyecek. Kodlarda yapılan incelemeler, Samsung’un yeni nesil Galaxy telefonları ile OnePlus 11 gibi birkaç modelin doğrudan webcam’e dönüştürülebileceğini gün yüzüne çıkarttı. Tabii bunun kalıcı bir durum olup olmayacağı bilinmiyor.

Uygulamaya gelecek tek özellik bu değil!

Telefon Bağlantısı uygulama

Telefon Bağlantısı uygulaması kodlarında tespit edilen en önemli özellik webcam olsa da tek yenilik bu değil. Görünen o ki kullanıcılar, webcam’e dönüştürdükleri telefonlarında bulanıklaştırma, HDR filtresi, gece modu, stabilizasyon ve otomatik çerçeveleme gibi ekstra özellikler de kullanabilecekler. Hatta webcam’e dönüştürülen bir Android telefon aşırı derecede ısınırsa Telefon Bağlantısı uygulaması bunun hakkında da uyarılar gösterecek.

Microsoft, Telefon Bağlantısı uygulamasına gelecek yeni özellikler hakkında hiçbir açıklama yapmadı. Ancak bu durum, bir süre sonra mutlaka değişecektir. Bu arada; özelliğin gelecekte iOS ekosistemine gelip gelmeyeceği de henüz belli değil.

 

Kaynak: https://www.androidauthority.com/microsoft-phone-link-use-android-phone-as-webcam-apk-teardown-3389241/
 


 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir