WhatsApp Gruplarına İsim Ekleme Zorunluluğu Kalkıyor!
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

WhatsApp Gruplarına İsim Ekleme Zorunluluğu Kalkıyor!

0

 

Mark Zuckerberg, WhatsApp’ta artık gruplara isim eklemek zorunda kalınmayacağını açıkladı. Bunun yerine gruplar, katılımcıların ismiyle adlandırılacak.

Anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, her hafta yeni özellikleriyle karşımıza çıkıyor. Örneğin birkaç gün önce, fotoğraf ve video açıklamalarının düzenlenmesini sağlayan bir özelliğin geleceği görülmüştü.

Şimdi ise uygulamadaki grupları ilgilendiren bir özelliğin geleceği duyuruldu. CEO Mark Zuckerberg, WhatsApp gruplarına artık isim ekleme zorunluluğu olmayacağını açıkladı.

İsimsiz gruplara kullanıcıların adı verilecek

Yani artık isimsiz gruplar oluşturabileceğiz. Bunun yerine artık gruplar, katılımcıların ismiyle adlandırılacak. Örneğin Zuckerberg’ün paylaştığı ekran görüntüsünde bu tarz bir grubun “Rocco & Li-Chen” olarak adlandırıldığını görebiliyoruz.

TechCrunch’ın aktardığına göre gruplar isimsiz olursa en fazla 6 katılımcıya kadar izin verilecek. Ayrıca uygulama, grupları o kişiler sizde nasıl kayıtlıysa o şekilde isimlendirecek. Bu da herkeste farklı bir grup isminin yer alabileceği anlamına geliyor.

Özellikle tek seferlik gruplar için kullanışlı olacağa benzeyen yeni özellik, küresel olarak tüm kullanıcılara sunulmaya başladı. Önümüzdeki günlerde herkese geleceğini söyleyebiliriz.
 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir