Volkswagen neden Türkiye’de fabrika kurmaktan vazgeçti? İşte nedeni!
 1. Anasayfa
 2. Otomotiv

Volkswagen neden Türkiye’de fabrika kurmaktan vazgeçti? İşte nedeni!

0

 

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Volkswagen’in ülkemizde fabrika kurmaktan son anda vazgeçmesiyle ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

Dünyaca ünlü teknoloji şirketleri için Türkiye önemli bir üretim üssü olarak görülüyor. Son dönemde çıkış yapan insansız hava araçları ve özellikle Togg, ülkemizin cazibesini yatırımcılar arasında büyük oranda artırdı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fatih Kacır, kısa süre önce Türkiye’nin yatırım konusundaki son durumunu paylaştı. Kacır, konuşmasının bir bölümünde Volkswagen’in Türkiye’de fabrika kurmaktan son anda vazgeçmesinin nedenini de açıkladı.

Volkswagen neden Türkiye’de fabrika kurmaktan vazgeçti?


Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Volkswagen‘in ülkemizde fabrika kurmaktan son anda vazgeçmesiyle ilgili bazı açıklamalarda bulundu. O dönem Manisa’da fabrika için oldukça uygun bir arazi dahi bulduklarını dile getiren Kacır, şirketin ekonomik bir temeli olmayan bir kararla son anda vazgeçtiğini söyledi.

Volkswagen‘in ülkemize fabrika kurmaktan son anda vazgeçmesinin ardında siyasi nedenler yatıyor. Bu olayı biraz daha açacak olursak firma, ülkemizin o dönem gerçekleştirdiği uluslararası harekatları gerekçe göstererek yatırım sürecini askıya aldı. Bu kararı kendilerine yakıştıramadıklarının söyleyen Kacır, bu gibi işlerde asla küslük olmayacağını belirterek Volkswagen de dahil ülkemize değer katacak tüm üreticilere kapılarının açık olduğunu ifade etti.

Türkiye, Avrupa ve Asya otomotiv markaları dahil olmak üzere birçok önemli isimle masada. Bu şirketler ülkemizde üretim yapma arzusunda ve yakın gelecekte bu konuyla ilgili önemli gelişmelerin yaşanması bekleniyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir