Vergi Uzmanı Ozan Bingöl: Akaryakıt Fiyatlarında ÖTV Artırılacak! Devasa Bir Zam Bekleniyor
 1. Anasayfa
 2. Sağlık ve Yaşam

Vergi Uzmanı Ozan Bingöl: Akaryakıt Fiyatlarında ÖTV Artırılacak! Devasa Bir Zam Bekleniyor

0

Akaryakıt fiyatları, önümüzdeki günlerde ÖTV kaynaklı olarak zamlanabilir. Henüz resmî bir açıklama yok ancak mevcut ÖTV düzenlemesi, fiyatları tahminen 3 TL civarında artıracak.

2024 yılı, büyük bir zam furyasını da beraberinde getirdi. Pasaport harçları, vergiler, IMEI kayıt ücretleri ve trafik cezaları gibi aklınıza gelecek hemen her şey, yeni yılın başlaması ile zamlandı. Gelen son haberler, akaryakıt fiyatlarının da vergi kaynaklı olarak zamlanacağını gözler önüne seriyor.

Vergi Uzmanı Ozan Bingöl tarafından yapılan açıklamaya göre 3 Ocak 2024 tarihinde, akaryakıt fiyatlarında ÖTV kaynaklı bir fiyat artışı gerçekleşecek. Bunun nedeni, bundan birkaç yıl önce alınan bir karar. Hatırlayan okurlarımız vardır; uzun bir süre önce alınan bir karar ile akaryakıttaki ÖTV oranı, son altı aylık üretici fiyat endeksi oranı doğrultusunda artırılacaktı. İşte bu düzenleme, yeni yılda akaryakıt fiyatlarının yükselmesine yol açacak.

“Akaryakıttan alınan ÖTV, en iyi ihtimalle yüzde 25 artırılacak”

Ozan Bingöl, konuyla ilgili açıklamasında şu ifadeyi kullandı:

3 Ocak 2024’te, akaryakıttaki ÖTV tutarlarında otomatik olarak artış olacak. Bu da en iyimser tahminle yüzde 25’in üzerinde olacak.

Henüz kesinleşmedi

Resmî kurumlar, şu an için konuyla ilgili net bir açıklama yapmadılar. Ancak önümüzdeki saat veya günlerde, bu konuyla ilgili bir açıklama geleceğine eminiz. Sektör kaynaklarına göre ÖTV’deki düzenleme, akaryakıt fiyatlarının 3 TL civarında artmasına neden olacak.

En büyük 3 şehirdeki güncel akaryakıt fiyatları:

Şehir Benzin Dizel LPG
İstanbul  34,50 TL 37,15 TL 18,18 TL
Ankara 35,17 TL 37,77  TL 18,22 TL
İzmir 35,35 TL 38,01 TL 18,27 TL

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir