Vodafone Türkiye’den yeni rekor! Gelirler tavan yaptı
 1. Anasayfa
 2. Sektörel

Vodafone Türkiye’den yeni rekor! Gelirler tavan yaptı

0

 

Vodafone Türkiye, 2023-2024 mali yılına ait ilk yarıyıl sonuçlarını açıkladı. Şirket gelirleri ve FAVÖK ortaya çıktı.

Vodafone Türkiye, 2023-2024 mali yılına ait ilk yarıyıl sonuçlarını açıkladı. Şirketin bu dönemde elde ettiği başarılar, mobil abone sayısındaki artış, sabit genişbant hizmetlerindeki performans ve dijitalleşme alanındaki yeniliklerini içeriyor. İşte detaylar…Vodafone Türkiye servis gelirleri 20.8 milyar TL’ye yükseldi!
Vodafone Türkiye’nin servis gelirleri, 2023-24 mali yılı ilk yarıyılında 20.8 milyar TL’ye ulaştı. Aynı dönemde Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kâr (FAVÖK) ise 8.0 milyar TL olarak kaydedildi. Peki abone sayısında durum nasıl?

Abone sayısında artış!


Mobil abone sayısı 25.4 milyona ulaşan Vodafone Türkiye, M2M (Makinelerarası İletişim) dahil toplam mobil abone sayısını 29.3 milyona çıkardı. Faturalı abone sayısı da 19.1 milyona yükseldi. Ayrıca, sabit genişbant abone sayısı 1.4 milyona çıkarak genişbant teknolojilerindeki güçlü konumunu korudu.
Vodafone Türkiye, dijitalleşme odaklı çalışmalarıyla ön plana çıkıyor. Şirketin dijital kanallarını kullanan aylık aktif müşteri sayısı 17 milyonu aşarken, bu kanallar üzerinden sağlanan toplam aylık etkileşim 415 milyonu buldu. Müşterilerin toplam mobil data kullanımı geçen yılın aynı dönemine göre %22.2 artarak 2,403 petabyte’a yükseldi. Bu, Vodafone Türkiye’nin müşterilerine geniş bir veri kullanımı imkanı sağladığını gösteriyor.

Vodafone Türkiye, dijital servislerde de önemli adımlar attı. Her Şey Yanımda online alışveriş platformu, Vodafone Yanımda mobil uygulaması üzerinden 50 milyona yakın ziyaretçi çekti. Ayrıca, Vodafone Pay’in kullanıcı sayısı 4.8 milyona ulaşırken, kişisel dijital asistan TOBi’nin aylık tekil kullanıcı sayısı 9.7 milyona yükseldi, aylık sohbet sayısı ise 43 milyona çıktı.

Vodafone Türkiye CEO’su Engin Aksoy, 2023-24 mali yılı ilk yarıyıl sonuçlarını şöyle değerlendirdi:

“Vodafone olarak, dijitalleşmenin Türkiye ekonomisini dönüştürecek, kalkınma hedeflerinin gerçekleştirilmesi sürecine ivme katacak bir unsur olduğuna inanıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılında da bir yandan Türkiye’nin dijitalleşmesi için çalışırken, bir yandan da bu alanda gelişim fırsatlarını inceleyen, kamu politikası için önemli veriler sağlayan analizlerin üretilmesine liderlik ediyoruz.

Bu anlayışla hazırladığımız ‘Dijital Türkiye 2030’ raporunda, ülkemizin dijital dönüşüm sürecinin en önemli unsurları olan toplum, şirketler, devlet ve altyapıyı mercek altına aldık. Bu dört alanda Türkiye’nin dijital dönüşümdeki durumunu, potansiyel gelişim alanlarını ve olası ekonomik etkileri, gelişmiş ülkelerle karşılaştırmalı bir perspektifle değerlendirdik. Vodafone olarak, müşterilerimizin, ekosistemimizin ve ülkemizin dijital geleceğine fayda sağlayacak politikaların geliştirilmesine katkı vermeye hazırız.”
 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir