TV’den YouTube İzleyenleri Sevindirecek Özellik: Daha Az Reklam Gösterilecek (Ama Süreleri de Uzayacak)
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

TV’den YouTube İzleyenleri Sevindirecek Özellik: Daha Az Reklam Gösterilecek (Ama Süreleri de Uzayacak)

0

 

YouTube, televizyon uygulamasında önemli bir değişikliğe gitti. Artık televizyonundan YouTube videosu izleyenler daha az reklamla karşılaşacak. Ancak reklamların süresi daha uzun olacak.

Dünyanın en büyük online video izleme platformu YouTube, televizyonlar üzerinden de çok yaygın olarak kullanılıyordu. Google bünyesindeki şirket, bugün tam da bu şekilde YouTube videosu izleyenleri ilgilendirecek bir açıklama yaptı.

Destek sayfası üzerinden yapılan duyuruya göre YouTube’un televizyon uygulamasında artık daha az reklam gösterilecek. Bu yeniliği televizyonunda görmüş olabilirsiniz çünkü eylül ayından beri belli kullanıcılarda test ediliyordu. Platform, şimdi herkes için kullanıma sunmaya başladı.

Reklamların sayısı azalsa da süreleri uzayacak

Ancak hemen havalara uçmamak gerekiyor. TV uygulamasındaki reklamların sayıları azalsa da süreleri uzayacak. Yani izlediğiniz reklamlar daha uzun süreli olacak ve geçmek için daha fazla beklemeniz gerekecek. Yine de bu değişikliğin, bir şey izlerken sık sık reklam görmekten daha iyi olacağını söyleyebiliriz. Bu durum, özellikle uzun videolar izlerken sinir bozucu olabiliyordu.

Her zamanki gibi sağ alt kısımdan reklamı ne zaman geçebileceğinizi görmek mümkün olacak. Yukarıdaki GIF’ten daha uzun süreli reklamların bir örneğine ulaşabilirsiniz. Bu örneğe baktığımızda reklamın 45 saniyede geçildiğini görüyoruz.

YouTube reklamlar konusunda hamlelerini sıklaştırmaya devam ediyor. Daha önceden TV uygulamasına geçilemeyen 30 saniyelik reklamlar getirmişti. Yakın zamanda ise tüm uygulamalarında reklam engelleyicileri kısıtlayan bir özelliği kullanıma sunmuştu.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir