1. Anasayfa
 2. Sinema

Türkiye’de En Çok Aboneye Sahip Çevrim İçi Dizi Film Platformları Açıklandı

Türkiye’de En Çok Aboneye Sahip Çevrim İçi Dizi Film Platformları Açıklandı
0

JustWatch, Türkiye’de en çok kullanılan çevrim içi dizi ve film platformlarını açıkladı. Zirvedeki isim, yıllardır olduğu gibi yine BluTV.

Aradığınız bir dizi veya filmin hangi platformda olduğunu gösteren, farklı farklı platformlardaki izleme listelerinizi bir araya getiren bir platform olarak bilinen JustWatch, Türkiye’de en çok kullanılan çevrim içi dizi ve film platformlarını açıkladı. Yılın üçüncü çeyreğini baz alan veriler, oldukça şaşırtıcı.

Çevrim içi dizi ve film platformu dediğimiz zaman aklımıza gelen ilk mecra, Netflix’tir. Ancak JustWatch verileri, Türkiye’deki en popüler platformun Netflix olmadığını gözler önüne serdi. Peki zirvedeki isim kim?

Türkiye’de en çok kullanılan çevrim içi dizi ve film platformları:

En çok kullanılan dizi film platformları

Platform Pazar Payı
BluTV %38
Netflix %27
Amazon Prime Video %19
Disney+ %7
MUBI %5
Diğer %4

JustWatch verileri, Türkiye’deki en popüler çevrim içi dizi ve film platformunun BluTV olduğunu açıkladı. Açık ara farkla zirvede olan platformu Netflix takip etti.

Disney+, yılın başından beri kan kaybediyor

çevrim içi dizi ve film platformları

1 Ocak 2023 ila 30 Eylül 2023 tarihleri arasında sağlanan verilere baktığımızda ise platformların, genel olarak kullanıcı sayılarını koruduklarını görüyoruz. Hatta Amazon Prime Video ile MUBI, yılın başından bu yana kullanıcı sayılarını artırmayı başaran platformlar olarak karşımıza çıkıyorlar.

Ancak Disney+ için tam tersi bir durum söz konusu. Yılın başında yüzde 10’luk pazar payına sahip olan platform, sonraki aylarda istikrarlı bir şekilde kullanıcı kaybetmiş durumda.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.