Meta, Instagram’dan Facebook’a Mesaj Atabilme Özelliğinin Fişini Çekiyor
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

Meta, Instagram’dan Facebook’a Mesaj Atabilme Özelliğinin Fişini Çekiyor

0

 

Meta, Instagram kullanıcılarının Facebook’taki kullanıcılara mesaj atmalarını sağlayan özelliği kaldıracağını açıkladı. Şirket, neden böyle bir karar aldığına ilişkin hiçbir şey söylemedi.

Sosyal medya devi Meta, 2020 yılında radikal bir karar aldı. Alınan bu karar ile Instagram ile Facebook, çapraz mesajlaşma desteği sunmaya başladı. Instagram kullanıcıları, Messenger üzerinden Facebook’taki arkadaşlarına mesaj gönderebilir oldular. 

Şimdiyse bu özellik ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Resmî destek sayfasında güncelleme yapan Meta, söz konusu özelliği geri çekeceğini açıkladı. Kullanıcılar artık, sadece kullandıkları platformlar üzerinden mesajlaşacaklar. 

Yeni düzenleme, önümüzdeki günler itibarıyla geçerli olacak

Meta

Meta’nın resmî destek sayfasında yapılan güncellemeye göre kullanıcılar, önümüzdeki günler itibarıyla Instagram’dan, Facebook’taki kullanıcılara mesaj atamayacaklar. Ancak şirket, bununla ilgili net bir takvim açıklamadı. Sadece ay ortası işaret edildi.

Alınan karar, geçmiş dönemlerdeki mesajlaşmaları yok etmeyecek. Meta, mesajların erişime açık olacağını söyledi. Yani Instagram kullanıcısı, Facebook kişileriyle yaptığı sohbetleri okumaya devam edecek. Ancak yeni bir mesaj göndermek mümkün olmayacak. Son olarak, şirketin neden böyle bir karar aldığına ilişkin hiçbir şey söylemediğini belirtelim.

 

Kaynak: https://help.instagram.com/654906392080948


 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir