Telefon Görüşmelerini Bilgisayardan Yapmayı Mümkün Kılan “SamsungPhone” Yayımlandı (Yine Bize Yok)
 1. Anasayfa
 2. Yazılım veDonanım

Telefon Görüşmelerini Bilgisayardan Yapmayı Mümkün Kılan “SamsungPhone” Yayımlandı (Yine Bize Yok)

0

 

Samsung, Windows 10 ve Windows 11 ile uyumlu “SamsungPhone” isimli uygulamasını yayımladı. Bu program, telefonunuza gelen çağrıları bilgisayardan yanıtlamanızı mümkün kılıyor.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Windows 10 ve Windows 11 işletim sistemi ile uyumlu yeni bir program yayımladı. “SamsungPhone” isimli bu program, telefonun şebekesini üzerinden gelen aramaların, bilgisayar üzerinden yanıtlanmasına izin veriyor. Ancak bu işlevsellik, çok büyük bir eksikle geliyor.

Windows bilgisayarlar için hazırlanan “Microsoft Store” uygulaması üzerinden erişilebilen SamsungPhone, şu an için sadece Samsung Galaxy Book 4 serisi ile kullanılabiliyor. Bu dizüstü bilgisayar, daha birkaç gün önce duyuruldu. Samsung, programın tüm Windows 10 ve Windows 11 bilgisayarlara ulaşıp ulaşmayacağına ilişkin herhangi bir şey söylemedi.

SamsungPhone, Türkiye’de kullanılamıyor

SamsungPhone uygulaması

Yaptığımız kontrollerde, SamsungPhone isimli programın Türkiye’de kullanılamadığını görüyoruz. Ancak bu çok büyük bir eksik mi? Bizce değil. Bunun nedeni, Microsoft’un Telefon Bağlantısı özelliğinin zaten bu işlevleri kısmen de olsa sunabiliyor olması. Samsung markalı telefonunuzu Telefon Bağlantısı uygulaması ile tanımlar ve telefon ile bilgisayar arasında bluetooth eşleşmesi yaparsanız gelen aramaları bilgisayar üzerinden yanıtlayabilirsiniz.

SamsungPhone, şirketin üçüncü taraf yazılımlara duyulan ihtiyacı ortadan kaldırmaya yönelik adımlarından bir tanesi gibi görünüyor. Program daha fazla kesimler tarafından kullanılabilir olduğunda nasıl bir deneyim sunduğu daha iyi bir şekilde anlaşılmış olacak. 

 

Kaynak: https://www.sammobile.com/news/samsung-phone-app-launched-windows-store-galaxy-book-4-laptops/
 


 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir