Son Windows güncellemesi, internet bağlantısını bozdu
  1. Ana Sayfa
  2. Windows

Son Windows güncellemesi, internet bağlantısını bozdu

0

Yayınlanan son güncelleme, Windows 11, 10 ve hatta 7’de interneti bozdu

Windows’un son güncellemesi, Windows 11,, 10 veya 7 çalıştıran bilgisayarlarda can sıkıcı bir internet sorununa yol açıyor.

Microsoft’un söylediğine göre, şirketin 14 Haziran’da yayınladığı en son toplu Windows güncellemeleri, Wi-Fi erişim noktalarında sorunlara neden oluyor. Bir Wi-Fi erişim noktasına bağlandıktan sonra, Windows bilgisayarlar internet bağlantısını kesiyor.

Bu sorun, Windows 11, 10 ve hatta 7 gibi çeşitli Windows sürümlerini etkiliyor. Şimdilik, bu hatayı atlamanın tek yolu Wi-Fi erişim noktasını devre dışı bırakmak ve internete bağlanmanın başka bir yolunu bulmak gibi gözüküyor. Şirket tarafından yapılan açıklama şu şekilde: “KB5014697 güncellemesini yükledikten sonra, Windows cihazları Wi-Fi erişim noktası özelliğini kullanamayabilir. Hotspot (Wi-Fi Erişim Noktası) özelliğini kullanmaya çalışırken, bir istemci cihaz bağlandıktan sonra ana cihaz internet bağlantısını kaybedebilir. Geçici Çözüm: Sorunu azaltmak ve ana cihazdaki internet erişimini geri kazanmak için Wi-Fi erişim noktası özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz. Talimatlar için lütfen Windows PC’nizi mobil erişim noktası olarak kullanma bölümüne bakın.

Windows bilgisayarlarında Wi-Fi erişim noktası kullanması gereken kişiler, sorunu yaratan Windows güncellemesini geri almayı deneyebilir ve Microsoft’un gerekli olan bu özelliği kapatmaktan daha iyi bir çözüm yayınlamasını bekleyebilir…

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap