Şehir içinde park derdine son: İşte en çok satılan mini otomobiller!
 1. Anasayfa
 2. Otomotiv

Şehir içinde park derdine son: İşte en çok satılan mini otomobiller!

0

Kalabalık şehirlerde park derdine son. İşte sizler için hazırladığımız en çok satılan mini otomobiller listesi…

Türkiye’de ve özellikle İstanbul’da park yeri her gün değerlenen bir altın gibi. Diğer şehirlerde kapınızın önüne bir otomobil park etmek lüks olmayabilir. Ancak metropollerde bu durum gerçek bir lüks ve zenginlik göstergesi. İşte sizler için park derdi olmayan en çok satılan mini otomobiller listemiz…
En çok satılan mini otomobiller!


1- Smart EQ ForFour

 

Mercedes Benz markasının küçük otomobiller üreten markası Smart listemizde yer bulmasaydı muhtemelen oldukça tepki toplardık. Küçük ve kompakt oluşun ön plana çıkarıldığı Smart modelleri, rahat dönüş açıları ve en dar yerlere kolaylıkla park yapılabilabilmeleri ile ön plana çıkıyor. Markanın EQ ForFour modeliyse 4 kişilik oluşu ile 2 kişilik Smart modellerinden daha çok dikkat çekiyor.

2- Fiat 500

 

İtalya denince akla ilk olarak pizza ikinci sıradaysa Fiat 500 modelleri gelmektedir. Abarth, cabrio, 3+1 gibi farklı farklı kasa tipleri ile dikkat çeken 500 modelleri kalabalık şehirlerin farklı olmak isteyen insanlarına hitap ediyor. Birçok farklı kombinasyon ile satın alabileceğiniz Fiat 500 en kalabalık park alanlarında bile kolaylıkla park yerini bulacaktır.

3- Renault Zoe

 
 

Renault – ZOE

Fransız markanın hem elektrikli hem minik modeli Renault Zoe listemizin 3. sırasının sahibi. Renault Twizy modeli ile Fransız marka içerisinde başlayan mini otomobil akımı Zoe ile de devam ediyor. Renault’un hem elrktrikli hem mini modeli yakıt tüketimi, kullanım kolaylığı sayesinde kullanıcıların ilk tercihleri arasında.

4- Citroen Ami

 

Muhtemelen sosyal medya da en az 1 kere görmüşsünüzdür. Tamamen plastik parçalardan oluşan bir gövdeye sahip olan Citroen Ami, tak çıkar portatif parçaları, elektrikli olması ve minik olması sayesinde özellikle Türk kullanıcıların ilk tercihleri arasında.

5- Hyundai i10

 

Türkiyenin en ucuz sıfır otomobili olarak bilinen Hyundai i10 listemizin 5. sırasının sahibi. Uygun fiyatlı oluşu, yakıt sarfiyatının az oluşu ile dikkat çeken i10 özellikle son nesillerinde birçok donanıma da sahip oldu. Park sorunu olmayan i10 listemizde en çok tercih edilen otomobiller arasında.

Peki siz park derdi olmayan en çok satılan mini otomobiller listemiz hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın…

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir