iOS’ta Chrome için 5 yeni özellik
 1. Anasayfa
 2. Google Chrome

iOS’ta Chrome için 5 yeni özellik

0

 

iPhone ve ipad’inizde işlerin yapılması söz konusu olduğunda, Chrome gibi bir yer yokturChrome iOS uygulamasıyla şifrelerinizi güvenli bir şekilde kaydedebilirsiniz, böylece tahmin etmeye devam etmenize gerek kalmaz. 

 

Çıkış yapmaya hazır olduğunuzda ödeme ve gönderim bilgileriniz otomatik olarak doldurulabilir ve telefonunuzda, tabletinizde veya dizüstü bilgisayarınızda olsanız da favori sekmeleriniz ve yer imleriniz cihazlarınız arasında senkronize edilebilir.

iOS’ta Chrome’da bir sonraki sürümle birlikte iPhone ve iPad kullanıcılarına beş yeni özellik getiriyoruz.

1. Kimlik avı ve kötü amaçlı yazılımlara karşı daha güçlü koruma

Gelişmiş Güvenli Tarama, kimlik avı, kötü amaçlı yazılım ve diğer web tabanlı tehditlere karşı size daha proaktif ve özel korumalar sağlayabilir — ve şimdi bunu İos’a genişletiyoruz. iPhone veya ipad’inizde Gelişmiş Güvenli Tarama Özelliğini etkinleştirirseniz Chrome, web sayfalarının tehlikeli olup olmadığını kontrol edilmek üzere Google Güvenli Tarama’ya bu sayfalarla ilgili bilgiler göndererek sizi proaktif olarak tahmin eder ve uyarır. Kimlik bilgilerinizi bir web sitesine girdiğinizde, üçüncü taraf veri ihlalinde kullanıcı adınız ve parolanız tehlikeye girmişse Chrome sizi uyarabilir. Chrome daha sonra bunları her yerde değiştirmenizi önerir.

2. Herhangi bir uygulamadaki şifreleri doldurun

Google Şifre Yöneticisi, bilgisayarınızda veya Android telefonunuzda Chrome’da yerleşiktir. iOS’ta, Chrome’un şifrelerinizi iOS cihazınızdaki herhangi bir web sitesine veya uygulamaya hızlı ve güvenli bir şekilde oluşturmanıza, saklamanıza ve doldurmanıza yardımcı olması için Otomatik Doldurma sağlayıcınız olarak ayarlayabilirsiniz.

3. Yeni bir şey keşfedin veya kaldığınız yerden devam edin

 

Bir süredir uzaktayken yeni içerik keşfetmenizi veya iOS için Chrome’da yeni bir arama başlatmanızı kolaylaştırıyoruz. Yine de tüm son sekmelerinizi bulabileceksiniz, ancak içeriğe göz atmayı, yeni bir Arama başlatmayı veya en sık ziyaret ettiğiniz sitelere kolayca geri dönmeyi kolaylaştırıyoruz. Bu değişiklik yakında Android’e de gelecek.

 

4. Web sitelerini dilinize daha hızlı çevirin

Bu web sitelerini tercih ettiğiniz dilde kullanılabilir hale getirmek için cihazdaki makine öğrenimini de kullanıyoruz. Özellikle, ziyaret ettiğiniz sayfanın dilini ve tercihlerinize uyacak şekilde çevrilmesi gerekip gerekmediğini doğru bir şekilde anlamak için güncellenmiş bir dil tanımlama modeli başlatıyoruz. Sonuç olarak, her geçen gün çok daha başarılı çeviriler görüyoruz.

5. İşleri hızlı bir şekilde halletmek için Chrome Eylemlerini kullanın

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir