Netflix aboneleri mutlu: Popüler HBO dizileri geliyor!
 1. Anasayfa
 2. Sinema

Netflix aboneleri mutlu: Popüler HBO dizileri geliyor!

0

Netflix ile Warner Bros. Discovery arasında HBO içeriklerinin lisansı için bir anlaşma yapıldı. Bu kapsamda popüler dizi Netflix’e geldi.

Dünyanın en büyük eğlence şirketleri olan Netflix ve Warner Bros. Discovery, daha fazla gelir elde etmek için kısa süre önce bir anlaşmaya imza attı. Bu kapsamda popüler HBO dizisi, Netflix’te yayımlandı. İşte ayrıntılar…
HBO yapımları Netflix’e geliyor!

The Verge’ün haberine göre son günlerde Warner Bros. Discovery ve Netflix arasında HBO içerikleri için yapılacağı iddia edilen lisans anlaşması, bugün itibariyle resmiyet kazandı. HBO imzası taşıyan pek çok yapım, Netflix’e geliyor.

Dijital akış platformları arasındaki rekabeti kızıştıracak bu anlaşma kapsamında Netflix’e gelen ilk HBO yapımı, popüler komedi dizisi Insecure oldu. 5 sezondan oluşan yapım, şu anda Netflix ABD kullanıcıları tarafından izlenebilir. Türkiye’deki abonelere sunulup sunulmayacağı ise bilinmiyor.

Öte yandan yine HBO imzası taşıyan Band of Brothers, The Pacific, True Blood, Six Feet Under ve Ballers dizilerinin de yakın zamanda Netflix’e geleceği tahmin ediliyor. Kaynağa göre drama türündeki True Blood, ABD ile birlikte pek çok ülkede yayımlanacak. Yani bu, Türkiye’ye de gelebileceği anlamına geliyor.

Netflix, anlaşmanın detayları için resmi bir açıklama yapmadı. Bu nedenle demin saydıklarımız dışında diğer hangi HBO yapımlarının kütüphaneye ekleneceği şimdilik belirsizliğini koruyor. Aboneler, Game of Thrones ve The Last of Us gibi dünyaca popüler dizilerin de yayımlanmasını istiyor.

HBO yapımları Netflix'e geliyor!

Warner Bros. Discovery‘nin HBO içeriklerini Türkiye’de yayımlamak için için şu anda halihazırda yerli platform BluTV ile bir lisans anlaşmasısı mevcut. Game of Thrones ve The Last of Us gibi popüler diziler buradan izlenebiliyor. Warner Bros. Discovery‘nin Netflix ile anlaşması ise BluTV’yi nasıl etkileyeceği akıllarda soru işareti yaratıyor.

Bu noktada bazı içeriklerin BluTV‘den kaldırılıp Netflix‘e kaydırılacağı veya her iki platformda da yayımlanacağı düşünülüyor. Sadece BluTV‘ye özel olabilme ihtimali de yok değil. Şu anda bir belirsizlik mevcut.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle

 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir