Brothers: A Tale of Two Sons remake geliyor!
 1. Anasayfa
 2. Oyun

Brothers: A Tale of Two Sons remake geliyor!

0

İki kardeşin hikâyesini anlatan Brothers: A Tale of Two Sons, Unreal Engine 5 motorunda baştan aşağı yeniden yapılıyor. Çıkış tarihi de belli.

Oyun meraklıları için heyecan verici bir açıklama yapan 505 Games, büyük beğeni toplayan Brothers: A Tale of Two Sons için yeniden yapımın yakında yayınlanacağını duyurdu. Eskiden Ovosonico olarak bilinen Avantgarden tarafından geliştirilen remake, Unreal Engine 5 kullanılarak kapsamlı bir yeniden yapılandırmadan geçirildi ve oyuncular için görsel olarak çarpıcı ve sürükleyici bir deneyim vaat ediyor.

Brothers: A Tale of Two Sons remake, 28 Şubat 2024’te tüm platformlarda satışa çıkacak


Çıkış tarihi 28 Şubat 2024 olarak planlanan oyun PlayStation 5, Xbox Series X|S ve Windows platformlarında, PC versiyonu ise Steam, Epic Games Store ve GOG’da satışa sunulacak.

 

Brothers: A Tale of Two Sons, daha sonra 2018’de A Way Out ve 2021’de It Takes Two gibi oyunlarla başarıya ulaşan ünlü yönetmen Josef Fares’in ilk video oyunu projesiydi. Her üç oyun da, her biri farklı bir anlatıya sahip olmasına rağmen, ortak bir işbirliğine dayalı çok oyunculu oyun temasını paylaşıyor. 

 
Orijinal oyun Payday serisiyle tanınan Starbreeze AB tarafından geliştirildi ve fikri mülkiyet hakları daha sonra 505 Games tarafından satın alındı.

 
 

Remake’in dikkat çekici bir yönü de kontrol sistemi. İlk olarak 2013 yılında Xbox 360, Windows ve PlayStation 3 için piyasaya sürülen oyun, iki oyuncunun tek bir kumanda kullanarak her iki kardeşi de yönetebildiği benzersiz bir kontrol şemasına sahipti.

Mobil cihazlarda ve Nintendo Switch’te daha sonra yayınlanan sürümlerde her bir kardeşin ayrı kontrolcülerle bağımsız olarak kontrol edilmesine olanak tanıyan bir seçenek sunuldu. Bu kendine özgü kontrol yöntemi yakında çıkacak olan yeniden yapımda da korunacak.

Josef Fares yeniden yapımda doğrudan yer almasa da, proje için duyduğu heyecanı dile getirerek şunları söyledi:

 

“Brothers’a yeni bir hayat geldiğini görmek bir ayrıcalık. Avantgarden bu hikayeyi yeni bir neslin deneyimlemesi için geri getirerek harika bir iş çıkardı.”

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir