MÜSİAD’dan yerli ve açık kaynak kodlu yazılıma davet!
 1. Anasayfa
 2. Yazılım veDonanım

MÜSİAD’dan yerli ve açık kaynak kodlu yazılıma davet!

0

MÜSİAD Dijital Dönüşüm Sektör Kurulu teknolojide dışa bağımlılığı minimuma indirmek için çalıştay düzenliyor.


Ülkemizde yerli ve açık kaynak kodlu yazılıma yönelik çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Özellikle son dönemde yaşanan olumsuz gelişmeler nedeniyle dışa bağımlılığı minimum düzeye indirmek ve kendi ipimizi kendimiz kesmemiz açısından bu gibi hamlelere ağırlık verilirken, MÜSİAD‘dan kısa süre önce konuyla ilgili yeni bir adım geldi.

MÜSİAD, teknolojide dışa bağımlılığı azaltmak için çalıştay düzenliyor


Türkiye’nin en önemli iş ve sivil toplum platformlarından biri olan MÜSİAD Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin Dijital Dönüşüm Sektör Kurulu teknolojide dışa bağımlılığı minimuma indirmek ve dijital bağımsızlığını ilanihaye oluşturabilmesi için ülkemizdeki tüm paydaşları bir araya getirip Yerli Yazılım ve Siber Güç Türkiye başlığıyla çalıştay düzenlemeye hazırlanıyor.


Çalıştay hakkında konuşan MÜSİAD Dijital Dönüşüm Sektör Kurulu Başkanı Taha Çiftci amaçlarını şöyle anlattı: “Bu çalıştay, dijital dönüşüm sürecindeki önemli adımları tartışmak ve Türkiye’nin teknolojik geleceğine şekil vermek amacıyla düzenlenmektedir. Türkiye’nin dijital dönüşümüne yön vermek, yerli yazılımların ve siber güvenlik ürünlerinin üretimini arttırarak teknolojideki dışa bağımlılığımızı azaltmak adına düzenleyeceğimiz çalıştaya sektörün tüm paydaşlarını bekliyoruz.”

Çalıştayın sonuçlarını ve süreç içinde uygulamaya geçilip geçilmediğinin takibini de yapacak olan MÜSİAD Dijital Dönüşüm Sektör Kurulu gelişmeleri sık sık kamuoyuyla paylaşacak. Son olarak MÜSİAD tarafından yapılan bu hamlenin son dönemde dünya gündemini bir hayli meşgul eden İsrail-Filistin olayına da atıfta bulunduğunu belirtelim.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir